0

Kolejne dwa tygodnie minęły, przyszła środa, więc czas na kolejną część naszego cyklu „Mobilny mól książkowy” . Nadal pozostajemy w temacie programowania na system sygnowany zielonym robocikiem, lecz tym razem „ugryziemy” temat jeszcze z innej strony, będzie to programowanie na Androida oparte o technologię Flash. Zapraszam do recenzji kolejnego tytułu.

Android-Flash-Zaawansowane-programowanie-aplikacji-mobilnych

„Android Flash Zaawansowane programowanie aplikacji mobilnych”  to książka, która w oryginale została wydana w 2011 roku, natomiast rok później pozycję tę również było można znaleźć na sklepowych półkach u nas w Polsce.  Co prawda technologia Flash odchodzi nieco do lamusa, szczególnie biorąc pod uwagę przeglądarki internetowe i strony www, gdzie nie do końca się sprawdziła.  Po prostu była dla smartfonów i tabletów zbyt zasobożerna i nie dawała takiego efektu jaki by każdy oczekiwał, dlatego w dużej mierze została wyparta na rzecz HTML w wersji 5. Jednak programowanie w technologii Flash nie ogranicza się jedynie do stron internetowych, ale także możemy napisać w niej normalną aplikację czy grę na system sygnowany zielonym robocikiem. I właśnie w tym celu została stworzona ta książka i to na przestrzeni niespełna 400 stron jesteśmy po kolei wdrażani w programowania krok po kroku, dzięki czemu gdy ktoś miał styczność z tworzeniem aplikacji na Androida, lecz pisał je po prostu w Javie tutaj nie powinien mieć najmniejszego problemu z opanowaniem wskazówek, które dają nam autorzy książki.  Pozycja kompleksowo wdraża nas w takie programowanie począwszy od samej konstrukcji i możliwości Flasha skończywszy na publikacji aplikacji w Google Play. Oczywiście część elementów nie jest już aktualna, ale to głównie wynika z szybkiego postępu technologii mobilnych . Ale niestety tak jak to miało miejsce w poprzednich polskich edycjach książek związanych z programowaniem na system sygnowany zielonym robocikiem tak i tutaj część zwrotów niepotrzebnie została spolszczona, ale to już w sumie standard jeśli chodzi o nasze tłumaczenia.

Reasumując „Android Flash Zaawansowane programowanie aplikacji mobilnych”  to książka, którą warto się zainteresować jeśli szukacie pozycji opisującej krok po kroku programowanie we Flashu na system sygnowany zielonym robocikiem. Całość została napisana półprofesjonalnym językiem, przez nawet programiści amatorzy nie będą mieć problemów ze zrozumieniem całej książki. Polski wydawca ustalił sugerowaną cenę detaliczną tej książki na poziomie 69 zł.

1440×2560 standardem w 2014 roku?

Wcześniejszy wpis

Samsung SM-Z9005 Tizen – znamy specyfikację

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android