Znamy szczegóły dystrybucji Samsunga Galaxy Note III

0

Podobnie jak w przypadku Samsunga S IV, nowy członek rodziny Note nie pojawi się w jednolitej wersji. Zależnie od rynku, różnił się on będzie procesorem oraz obsługą łączności LTE. Jak informuje portal Sammobile – znaczące źródło wiadomości o nowościach firmy, w dniu premiery zaprezentowane zostaną 4 wersje smartfona:

  • N9000 – wersja 3G
  • N9005 – wersja LTE
  • N9002 – wersja dual-sim (tylko rynek chiński)
  • N9006 – międzynarodowa wersja LTE – A

Wersję 3G napędzał będzie Enxyos 5420 Octa – wyposażony w 4 rdzenie Cortex A15 i 4 rdzenie Cortex A7 pracujące wymiennie w zależności od zapotrzebowania na moc. Procesor wspierać ma 3GB pamięci RAM LPDDR3 oraz procesor grafiki ARM Mali-T628 MP6

Edycje LTE i  LTE-A wyposażono w Snapdragona 800 pracującego przy taktowaniu 2,3Ghz, podobnie dysponującego 3GB LPDDR3. Za obsługę grafiki odpowiedzialny ma być Adreno 320.

Poniżej załączam tabelę państw, które otrzymały wydanie N9005 – jak czytelnik może się domyślić Polska (a dokładnie operatorzy Plus i Play) tu figuruje. Co ciekawe, znajdujemy się również na liście drugiej – wymieniającej kraje mające otrzymać wersję N9000, jednak nie ma tam podanego operatora – może to sugerować obecność wersji z Exynosem w wolnej sprzedaży.

Pozostaje nam czekać na oficjalną premierę modelu, która, jak informowaliśmy tutaj odbędzie się 5 września w Berlinie.

Źródło: sammymobile.com

Samsung