0

Użytkownicy systemu Windows Phone nie są zbyt dopieszczani aktualizacjami. W porównaniu z Androidem wygląda to wręcz kiepsko ale możliwe, że w najbliższym czasie sytuacja trochę się zmieni. Microsoft chce poprawić swój, nie najlepszy niestety, wizerunek i do połowy przyszłego roku wprowadzić wiele usprawnień. Ich brak powoduje, że Windows Phone nie należy do najchętniej wybieranych systemów mobilnych. Zarówno przez użytkowników jak i producentów. Do tej pory jedynie Nokia z dużym uporem wprowadza kolejne słuchawki oparte o tą platformę. Natomiast pozostałe tuzy rynku mobilnego zdają się pochodzić do tematu niczym pies do jeża i wypuszczają pojedyncze sztuki. Choćby 8S od HTC,  Samsung Ativ S czy Huawei Ascend W1.

Ostatni update Windows Phone 8 (GDR2) powoli dociera do kolejnych urządzeń tymczasem zagraniczne źródła donoszą, że Microsoft testuje już  GDR3. Testy z reguły sugerują prace końcowe zatem można mieć nadzieję, że przypuszczalny wrześniowy termin jest bardziej niż prawdopodobny. Co aktualizacja ma wprowadzić? Najwięcej mówi się o opcji autorotacji ekranu. Jak do tej pory nie została wdrożona a może się okazać  bardzo przydatna na nadchodzących urządzeniach 5 i 6 calowych. Dodatkowo zapowiadane są zmiany w ikonach statusu sieci, synchronizacja wiadomości tekstowych między smartfonem, PC’tem i siecią a także aktualizacja Live Tiles dla urządzeń pracujących w rozdzielczości 1080 p.

Zgodnie z informacjami, aktualizacja GDR3 ma zostać zaprezentowana w połowie września, prawdopodobnie wraz z ukazaniem się nowego urządzenia od Nokii. Natomiast do zakupionych wcześniej słuchawek ma dotrzeć przed końcem bieżącego roku. Microsoft przygotowuje również dużą aktualizację na pierwszy kwartał 2014 i ma to być podobno Windows Phone 8.1 “Blue”, który wprowadzi zmiany w centrum powiadomień oraz poprawi wielozadaniowość.

Jak widać nadchodzący okres będzie oferował nowości software’owe ze stajni Microsoftu. Z jednej strony, zmiany dodadzą to, co prawdę mówiąc powinno znaleźć się w oprogramowaniu już dawno. Z drugiej strony, lepiej późno niż wcale, prawda?

Żródło: theverge.com

Kolejne Wormsy lądują w App Store

Wcześniejszy wpis

Galaxy SIII pominie aktualizację do Androida 4.2.2 na rzecz 4.3

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Windows Phone