0

Fiński producent jak na razie wszedł tylko i wyłącznie w segment smartfonów, choć wielu producentów wokół już dawno wprowadziło na rynek także tablety czy phablety. Mimo wszystko w branży od dłuższego czasu mówi się, że Nokia cały czas testuje nowe rozwiązania w tej sferze. I na to wygląda, że coraz bliżej jest to tego by faktycznie nieco większe urządzenie od fińskiego producenta ujrzało światło dzienne.

Kolejne poszlaki dają nam wyniki benchmarków, które zostały opublikowane na stronie GFXBench, gdzie można znaleźć wyniki właśnie nowego tabletu Nokii, o którym istnieniu do tej pory nie mieliśmy pojęcia. Według danych z portalu jest to sprzęt o oznaczanie RX-114 . Według benchmarków jest to tablet, którego sercem jest czterordzeniowy układ Qualcomma Snapdragon 800. Co do systemu co prawda jego bezpośrednio nie podano w wynikach, lecz przez to, że procesor jest stworzony w technologii ARM, co wskazuje jednoznacznie na to, że tablet będzie działał pod kontrolą systemu Windows RT.

Jak sami widzicie przecieki dotyczące tabletu fińskiego producenta są coraz mocniejsze i możliwe, że już na początku przyszłego roku będziemy mogli cieszyć się z pierwszego pełnoprawnego tabletu od Nokii, zapewne do tego czasu także pojawiają się kolejne informacje dotyczące phabletu. Czy fiński producent w jakikolwiek sposób może nadrobić zaległości w branży tabletowej? Łatwo nie będzie, tym bardziej że mimo wszystko w tej kategorii króluje Android, a nie Windows.

Źródło: pocketnow.com

Office oficjalnie ląduje na Androidzie

Wcześniejszy wpis

Samsung pracuje z pełną mocą tylko w benchmarkach?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Windows Phone