0

Informowaliśmy Was o tym w tym wpisie, że MediaTek planuje wydać prawdziwe 8-rdzeniowe układy. Samsung zapewne nie chce być gorszy. Moduł umieszczony w Samsungu Galaxy S 4, czyli Exynos 5 Octa mimo, że jest układem o ośmiu rdzeniach to nie wykorzystuje całej swej mocy w jednej chwili. Połowa z tej mocy wykorzystywana jest przy mniej wymagających zadaniach podczas, gdy mocniejsza część odpowiada za zadania bardziej zużywające baterię.

Prawdopodobnie procesor, którego tak się wyczekuje zastosowano w niezapowiedzianym jeszcze Galaxy Note III, czyli nowym phablecie od Koreańczyków. Ciągle istnieje problem zbyt szybkiego wykorzystywania baterii, przez obecnie stosowane układy przez co czas pracy jest bardzo często krótszy niż każdy użytkownik smartfonów czy tabletów od niego oczekuje. I jest to bardzo zrozumiałe. Technologie aktualnie stosowane są po prostu zbyt stare, a przecież nieraz słyszymy o rewolucji jeśli chodzi o technice w nowych ogniwach. Były też obietnice o naładowaniu urządzeń mobilnych w ciągu 15 minut, a korzystaniu przez miesiąc. Wszystkie inne komponenty mkną coraz szybciej i już przestaje dziwić ilość rdzeni, pamięci RAM czy ogólnej miniaturyzacji rozwiązań na rynku.

Należy pamiętać, że te informacje traktuje się jako pogłoski, gdyż nie zostały one oficjalnie potwierdzone. Wydaje się, że pewny krok w kierunki wykorzystania wszystkich 8 rdzeni poczyni MediaTek i na razie na to możemy czekać.

Źródło: pocketnow.com

Co Jelly Bean powie nam o swoim następcy, Key Lime Pie?

Wcześniejszy wpis

Wacom prezentuje kolejną aplikacje na system Android

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android