0

Dziś w odróżnieniu od wcześniejszych propozycji mamy nieco zachodnich gier do polecenia Wam drodzy użytkownicy. Jak to bywało wcześniej, tak i teraz przygotowaliśmy dla Was zestaw 3 gier, które warto zainstalować na smartfonie czy tablecie, tym bardziej że staramy się wybierać takie produkcje, które  można pobrać z Google Play zupełnie za darmo. Nie pozostaje mi nic innego niż zachęcić Was do lektury najnowszej części cyklu Weekendowe granie.

Dark Avenger

Gier typu hack and slash na platformy mobilne raczej trudno znaleźć, tym bardziej bardzo dobrych. W sumie jedną z najbardziej popularnych serii na przenośne urządzenia jest ta przygotowana od francuskiego producenta Gameloftu, mowa o Dungeon Hunter. Tym razem mamy inny tytuł, który nosi tytuł Dark Avenger. Całość została zamknięta w dosyć znanym mechanizmie, w którym to naszym zadaniem jest wybicie wszystkiego to co stanie na naszej drodze. Jednak twórcy zdecydowali się grę podzielić na krótkie plansze, między którymi normalnie możemy się przełączać. Kolejnym ograniczeniem jest brak fabuły, co może nieco zniechęcać i nudzić. Z drugiej jednak strony otrzymujemy ładną grafikę 3D oraz kilka dodatkowych trybów rozgrywki wieloosobowej, wśród nich między innymi walki z bossem. Oczywiście tak jak to ma miejsce w rasowych RPG, tak i tutaj nasza postać leveluje oraz zbieramy loot. Produkcję szczególnie polecam miłośnikom hack and slashy i standardowych RPG.

Flight Simulator

Nigdy nie byłem szczególnym fanem podniebnych lotów, lecz są tacy, którzy pasjonują się samolotami i innymi latającymi maszynami.  Z zaciekawieniem zainstalowałem na smartfonie jeden  z nielicznych symulatorów latania i przyznam szczerze, że czułem się nieco zagubiony. Brakowało mi jakiegoś tutoriala, który wprowadziłby w ten świat, ale po chwili losowego naciskania na różne przyrządy udało się wyprowadzić maszynę na równo. Pod względem grafiki, tutaj twórcy jakoś szczególnie się nie postarali, otrzymujemy grafikę 3D raczej niskich lotów, bez większych fajerwerków. Mimo to myślę, że fani lotnictwa będą mogli się trochę pobawić i popróbować swoich sił w prowadzeniu różnych samolotów.

Gravity Guy

Free runnerów w Google Play czy też Apple App Store znajdziemy całą masę, jednak tych, które mogą przykuć nas do smartfona czy tabletu na dłuższy czas jest już zdecydowanie mniej. Gravity Guy pozornie wydawać by się mogło to standardowa produkcja, w której to nasz bohater samoczynnie zasuwa z lewej do prawej a naszym zadaniem jest omijanie przeszkód, fakt większość elementów się zgadza, lecz mamy tutaj jeden dodatkow czynnik, którym jest grawitacja. Dzięki jej zmianie nasz heros może również biegać po suficie i w wielu wypadkach jest to konieczne do przejścia etapu. Gra oferuje również tryb wieloosobowy na podzielonym ekranie, oraz kilka trybów dla pojedynczego gracza. Całość daję naprawdę sporo frajdy, a dzięki ładnej kreskówkowej grafice całość prezentuje się bardzo ładnie. Grę możecie pobrać zupełnie za darmo z Google Play.

Galaxy Note III z czytnikiem linii papilarnych?

Wcześniejszy wpis

CyanogenMod rozpoczęło pracę nad CM10.2 (Android 4.3)

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android