0

Amiga Games Inc. opublikuje swoje gry (około 300 pozycji) na smartfonach z sygnowanym Zielonym Robotem na początku tych wakacji (konkretne daty niestety nie są podane), wczoraj poinformował o tym nowy właściciel, czyli Writers Group Film Corp.

Amiga Games to firma, która przeniosła wiele 16-bitowych z komputerów Amigi produkcji na współczesne konsole czy urządzenia mobilne. Firma dostała zezwolenie od Google’a do publikacji swoich produkcji w ramach sklepu Google Play.

“Android to najszybciej rozwijająca się platforma na tej planecie i jesteśmy podekscytowani by móc znaleźć się wśród grona deweloperów w markecie Google”, tak powiedział CEO Writers Group Film Corp Eric Mitchel. “Te produkcje pozwolą umocnić naszą pozycję wśród twórców gier. Amiga Games Inc. skupiało się na dostarczaniu wysokiej jakości doznań z gier retro dla konsumentów, więc jestem pozytywnych myśli naszym nowym zakupem”.

Na początku tego miesiąca Amiga potwierdziła, że swoją bibliotekę z ponad 300 grami sprzedaje grupie Writers Group Film Corp za $500,000. Jaka to biblioteka i jakie tytuły zawiera, niestety nie wiem.

Chciałbym móc znów zagrywać się w takie tytuły jak Cannon Fodder 1 i 2, serię Lotus, Lionheart, czy Xenon 1 i 2. Te gry w latach wczesnej młodości zabierały mi wiele godzin dziennie z mojego życiorysu i nigdy nie czułem, by mnie nudziły. Te ogromne piksele wciąż mają swój czar. A Wy jak sądzicie? Też na coś z utęsknieniem czekacie?

Źródło: polygon.com

Nowa linia Motoroli Droid

Wcześniejszy wpis

Kolejny phablet tym razem od Prestigio

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android - Gry