0

Błogi odpoczynek trwa w najlepsze, więc w ramach „obijania się” dziś serwujemy Wam kolejną porcję gier, które warto zainstalować na swoim smartfonie. Po dwóch tygodniach drobnej przerwy wracamy z nowymi propozycjami. Zapraszam do lektury.

Monsters U: Catch Archie

Dzisiaj niemal każdemu większemu filmowi, który z pompą reklamowany jest na różnych płaszczyznach towarzyszy gra, aplikacja mobilna , która dodatkowo uzupełnia dzieło kinematografii. Szczególnie filmy animowane, które przeznaczone są dla młodszego widza otrzymują takie właśnie wspomagacze.  Catch Archie to tytuł oparty na licencji najnowszej animacji Pixara Uniwersytet Potworny, który właśnie wchodzi na ekrany naszych kin. Gra ta przede wszystkim przypomina chociażby Temple Run, lecz tutaj mamy kamerę ustawioną pod skosem, a całą grę podzieloną na poszczególne poziomy.  Naszym protagonistą jest Mike, znany wszystkim zielony potworek z jednym okiem, aby ukończyć level musimy ujarzmić „dzikiego” stworka, aby to zrobić najpierw musimy go dogonić, a później odpowiednio balansować ciałem by z niego nie spaść. Całość okraszona jest charakterystycznym humorem, a przy tym wizualnie otrzymujemy również ładną grafikę 3D. Jak przystało na tego typu produkcję, jest ona dostępna zupełnie za darmo w Google Play.

Just Shout

Instalując tę pozycję na swoim smartfonie miałem spore nadzieje, ze względu na duże podobieństwo do pecetowej i konsolowej gry Shank, która osobiście przypadła mi do gustu. Just Shout mocno inspiruje się wcześniej wspominaną produkcją przede wszystkim pod względem oprawy graficznej. Jednak dalej mechanika i sama koncepcja nieco się „rozjeżdżają” . W Shanku mieliśmy pełnoprawnego platformera, tutaj niestety atakują nas kolejne fale przeciwników, a my musimy ich po prostu likwidować. Oczywiście twórcy zaserwowali nam kilka urozmaiceń, takich jak chociażby levelowanie naszego bohatera czy dodatkowe power upy, jednak całość mimo jest dosyć uboga i nie szczególnie powala. Na zabicie wolnego czasu mimo wszystko będzie to ciekawa produkcja, podchodząc do niej oczekiwałem nieco więcej. Grę możecie pobrać z Google Play za darmo.

Icy Tower 2

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o polskiej produkcji Daddy Was a Thief, która była odwróconym Icy Towerem, dziś mamy dla Was kontynuację głównej gry, która notabene nie wnosi szczególnych nowości. Nasz główny bohater znowu musi dostać się na szczyt wieży, jednak tym razem gra została zachowana w klimatach nieco bardziej dzikim, gdyż sceneria przypomina grobowiec, jakąś starożytną świątynię. Reszta elementów pozostała bez większych zmian, mamy podobny pakiet power upów czy upgrade’ów naszego herosa. Dla fanów Icy Towera to będzie dobra pozycja, pozostałym wystarczy standardowa wersja tej gry.

Zwiększ bezpieczeństwo danych na smartfonie z Androidem

Wcześniejszy wpis

Samsung w przyszłym tygodniu zaprezentuje nowego Exynosa

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android