Aktualizacja do Androida 4.3 Jelly Bean – już wiemy

Już w przyszłym tygodniu będziemy mieli z dużym prawdopodobieństwem oficjalnie zapowiedziany update do długo wyczekiwanej już (bo od połowy maja) kolejnej odsłony systemu od speców z Mountain View, czyli 4.3. Osobom jednej ze stron zajmujących się mobilnymi nowinkami udało się otrzymać dostęp do Nexusa 4 z tą aktualizacją przedpremierowo.

4.3 ma naturalną koleją rzeczy wprowadzić nowości względem 4.2. Duże zmiany mają dotknąć dialer do wybierania numerów. Odtąd wprowadzanie liczb na numerycznej klawiaturze ma przeszukiwać zapisane w książce adresowej numery telefonów i nazwy użytkowników na zasadzie słownika T9. Stąd mogę powiedzieć, że Sony tą funkcję wprowadził już w Androidzie 4.0, więc jest to po prostu podchwycenie gotowego rozwiązania, co w zasadzie cieszy, bo rozwiązanie sprawdza się rewelacyjnie. Drugim dodatkiem jest opcja wstrzymywania w trakcie połączenia, czego wcześniej nie doświadczaliśmy.

Do tego otrzymamy nową wersję sklepu, którą już teraz możecie pobrać z naszego wcześniejszego wpisu. Do tego również dojdzie opcja włączania oraz rozłączania WiFi, gdy znajdziemy się w konkretnej lokalizacji jaką zarejestrował GPS. Uzyskamy nowsze wersje sterownika OpenGL 3.0 (co pozwoli cieszyć się jeszcze lepszą grafiką i animacjami na naszych urządzeniach), zmniejszymy pobór baterii dzięki opcji Bluetooth Low Energy (Bluetooth niski pobór energii).

Zmiany jakich doznamy na pewno nie będą rewolucyjne, ale są kolejnym krokiem w doskonaleniu tego, co już mamy. Na poniższym filmie macie możliwość przyjrzenia się niektórym zmianom jakie na nas czekają.
Źródło: theverge.com

More Stories
LG zmienia strategię firmy