1

Firmie LG wyraźnie posłużyła współpraca z Google czego efektem są nie tylko premiery nowych urządzeń takich jak zapowiadany już Optimus G2, ale także lepsze wsparcie dla smartfonów obecnych już na rynku. Efektem tego jest paczka usprawnień dla Optimusa G Pro.

Co zatem przyniesie nowe oprogramowanie? Przede wszystkim mają to być poprawki stabilności i szybkości działania, lecz nie obędzie się także bez kilku ciekawych funkcji. Pierwszą z nich będzie inteligentna pauza przy odtwarzaniu filmów wideo na wzór Smart Stay od Samsunga. Dla niezorientowanych w czym rzecz krótkie wyjaśnienie: przednia kamera rozpoznaje podczas odtwarzania filmu czy rzeczywiście patrzymy na ekran. Jeśli nasz wzrok powędruje gdzieś indziej film zostanie zatrzymany a jego odtworzenie nastąpi gdy ponownie skierujemy wzrok na urządzenie.

Drugą funkcją jest Dual Camera. Najkrócej mówiąc umożliwi użytkownikom robienie jednocześnie zdjęć przednim jak i tylnim aparatem w tym samym momencie. Jeśli już jesteśmy przy aparacie to w trybie nagrywania dostaniemy możliwość wstrzymywania i wznawiania nagrywania tak by móc połączyć kilka scen w jedno wideo.

Ostatnią z interesujących zmian jest…dioda LED, która będzie mogła świecić rożnymi kolorami w zależności od tego kto do nas dzwoni. Jako ciekawostkę należy potraktować 800 emotikonek, których użyjemy przy pisaniu smsów bądź maili.

Nie będzie zatem rewolucji w tej aktualizacji, ale z całą pewnością warto przyjrzeć się pracy programistów LG i samemu ocenić czy nowe funkcje rzeczywiście odświeżą Optimusa G Pro. A na deser filmik przedstawiający nowy update.

Żródło: gsmarena.com

HTC odświeży wkrótce One?

Wcześniejszy wpis

Modecom wprowadza kolejny tablet

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy