0

Istnieją telefony do wszystkiego, są telefony stricte multimedialne, biznesowe, fotograficzne. Ostatnio możemy obserwować całkiem ciekawe zmagania producentów w segmencie foto-smartfonów. Niedawno Samsung prezentował hybrydę aparatu fotograficznego i telefonu komórkowego a teraz Nokia, która zdecydowanie najczęściej ze wszystkich producentów stawiała na funkcje foto w swoich urządzeniach dzisiaj zaprezentowała światu nowy telefon – Nokie Lumię 1020. O tym telefonie dużo mówiło się już przed jego premierą. Miał nazywać się EOS, miał posiadać matrycę 41 Mpix, miał mieć aluminiową obudowę etc. Właściwie specyfikacja tego telefonu a nawet wideo promocyjne było dostępne już przed oficjalną prezentacją. Co z tego okazało się prawdą? Całkiem sporo.

Nokia_Lumia_1020

Następczyni całkiem udanego modelu 808 Pure View, ma posiadać nową, specjalnie dedykowaną aplikacje fotograficzną Nokia Pro Camera, za pomocą każdy może wykonywać zdjęcia profesjonalnej jakości. Aplikacja ma charakteryzować się wyjątkowo przejrzystym interfejsem a także pomagać jak ‘nauczyciel’ wykonywać fotografie. Umożliwia ona też łatwe edytowanie i udostępnianie zdjęć. Podobnie jak u starszej siostry te gigantyczne 41 Mpix jest tylko z nazwy. Rzeczywiste zdjęcia będą miały podstawowe wielkości takie jak 38 Mpix i 5 Mpix. Jak to bywa w telefonach Nokii za optyką stoi ZEISS z sześcioma obiektywami fizycznymi a także dostępna jest optyczna stabilizacja obrazu. Zdjęcia mają wychodzić ostre nawet przy kiepskim oświetleniu.

Nowy smartfon Nokii umożliwia nagrywanie plików wideo w rozdzielczości Full HD z dźwiękiem stereo za co odpowiada funkcja Nokia Rich Recording, która obsługuje 6 razy mocniejszy dźwięk niż standardowe mikrofony stosowane w smartfonach.

To co ucieszy sporą rzeszę przyszłych foto-amatorów nowy model Nokii nie jest oparty już na działaniu przestarzałej, właściwie wymarłej platformy mobilnej – Symbiana. Oczywiście Lumia 1020 działa na Windows Phone 8. Firma Nokia opublikowała także nowy zestaw programistyczny (SDK) udostępniający deweloperom najważniejsze funkcje edycji zdjęć smartfonu Nokia Lumia 1020. SDK można pobrać już dziś pod adresem developer.nokia.com, a dostępne w nim funkcje integrują w swoich nowych aplikacjach tacy producenci, jak Vyclone, Yelp i CNN. Firma Hipstamatic zaprezentowała dostępną tylko w smartfonie Nokia Lumia 1020 aplikację Oggl PRO, która oferuje społeczności użytkowników najbardziej zaawansowane funkcje sterowania aparatem smartfonu. Zapowiedziano również udostępnienie na platformie Windows Phone popularnych aplikacji Path i Flipboard.

Możliwości profesjonalnego wykorzystania aparatu smartfonu i czas działania baterii zwiększa nowy uchwyt do aparatu Nokia. Akcesorium to dopełnia funkcje urządzenia spotykane zazwyczaj w konwencjonalnych aparatach fotograficznych, takie jak wbudowana ksenonowa lampa błyskowa i mechaniczna migawka, a także mocowanie do statywu.

Smartfon Nokia Lumia 1020 będzie dostępny w kolorze żółtym, białym i czarnym.

Specyfikacja Nokia Lumia 1020

System operacyjny Windows Phone 8

Usługi lokalizacji HERE Bezpłatne usługi HERE Maps i HERE Drive+;

Wyświetlacz  4,5” AMOLED WXGA (1280×768), szkło Gorilla Glass 3 2,5 D, ClearBlack, PureMotion HD+, tryb wysokiej jasności, czytelność w świetle słonecznym, wysoka czułość na dotyk, Nokia Glance Screen

Bateria Bateria o pojemności 2000 mAh, ładowanie bezprzewodowe przy użyciu obudowy

Procesor Dwurdzeniowy Snapdragon S4 1,5 GHz

Główny aparat fotograficzny PureView 41 MP z optyczną stabilizacją obrazu, rozdzielczość: 7712 x 5360. Zawiera aplikację Nokia ProCamera. Ksenonowa lampa błyskowa do zdjęć, lampa błyskowa LED do wideo

Aparat przedni Szerokokątny, HD, 1,2 MP

Pamięć Pamięć RAM 2 GB, wewnętrzna pamięć użytkownika 32 GB, bezpłatna pamięć masowa w chmurze SkyDrive 7 GB

A oto przykładowe foto wykonane LUMIA 1020

zdjecie zrobione Nokia Lumia 1020

zdjecie zrobione Nokia Lumia 1020_2

Źródło:Nokia

Nowy flagowiec ratunkiem dla BlackBerry? BB A10 is comming..

Wcześniejszy wpis

Polskie sukcesy w światowych finałach Imagine Cup 2013!

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Windows Phone