0

Niedawno Sony ogłosiło światu wprowadzenie na rynek nowego modelu telefonu Sony Xperia Z Ultra, o czym też Was informowaliśmy. Jako przedstawiciel redakcji miałem okazję być na polskiej prezentacji tego phabletu. Rolę gospodarza wieczoru pełnił Łukasz Jakóbiak znany z talkshow “20m2Lukasza”.

1f

Na początku firma pochwaliła się dotychczasowymi bardzo dobrymi “flagowcami” czyli Xperia Z i tablet tej samej serii.

2

2f

Potem przyszła pora na nowy model. Jedną z rzeczy, która ma wyróżniać Xperie Z Ultra jest wyświetlacz Triluminos o rozdzielczości Full Hd, znany wcześniej z telewizorów Sony. Urządzenie robi mocne wrażenie, jest eleganckie i dobrze wykonane. Jest utrzymane w stylistyce zbliżonej do modelu Xperia Z i Tablet Xperia Z. Imponujące są rozmiary telefonu. Ekran o przekątnej 6,4 cala i grubość 6,5 mm. Fakt iż telefon jest nieziemsko cienki bardzo mi się spodobał, ale gdzie jest sens w używaniu smartfona tak ogromnego? Wierząc badaniom przeprowadzonym przez Sony, teraz większość ludzi chce używać smartfonów z wyświetlaczem 5 cali i więcej. To dość ciekawe.

6f

5f

Smartfon z pewnością znajdzie swoich odbiorców ale moim zdaniem nie będzie to duża grupa. Istotą smartfonów, komórek jest ich mobilność, to że kilka rzeczy (dla niektórych cały świat) możemy mieć w jednym ręku i bez problemu z sobą nosić. Ten smartfon do zwykłej kieszeni jeansow się nie zmieści. Ma idealnie pasować do kieszeni marynarki lub damskiej torebki. Korzystanie z tego smartfonu mają ułatwić akcesoria zaprezentowane wraz z nim np. mini telefon czy kolejna generacja smart watch. Event swoją obecnością uświetnili min. Borys Szyc i Oliwier Janiak.

4f

Funkcje Xperia Z Ultra

  • Wyświetlacz o przekątnej 6.4” Full HD TRILUMINOS™ for mobile wyposażony w silnik X-Reality™, zapewniający najlepszą rozrywkę
  • Wzornictwo: ultra-smukły i trwały, odporny na wodę** oraz na pył (IP55/IP58)
  • Procesor Qualcomm® Snapdragon™ 800 o taktowaniu 2.2 GHz quad-core CPUs oraz dostęp do sieci 4G LTE, które to parametry warunkują szybkie działanie
  • Możliwość pisania i rysowania każdym ołówkiem, oraz wybranym rysikiem lub długopisem (rysik pojemnościowy lub długopis z czubkiem o średnicy ponad 1 mm)
  • Aparat fotograficzny o rozdzielczości 8 megapikseli z czujnikiem Exmor RS oraz HDR do zdjęć i filmów
  • Pełen ekosystem akcesoriów oferujący rozrywkę w zasięgu dotknięcia
  • Tryb STAMINA zapewniający nadzwyczajną żywotność baterii

 

Smartfon Xperia Z Ultra zostanie wprowadzony na światowy rynek począwszy od 3 kwartału 2013 (dokładna data dostępności urządzenia może różnić się w zależności od rynku).

 

Źródło:Wł., informacje prasowe

Konsola Nvidia Shield będzie tańsza [Aktualizacja]

Wcześniejszy wpis

HTC One w nowej wersji kolorystycznej

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Relacje