0

Kolejna nisza rynku smartfonów jest coraz szczelniej wypełniana. Po tym jak Samsung wprowadził trend uszczuplonych wersji swoich flagowców, tak teraz HTC postanowiło nie zostawać w tyle i spróbować swych sił w tym segmencie. Tak oto docieramy do przecieku na temat mniejszego brata One, czyli One mini.

onemini

Wszystko za sprawą estońskiego portalu Forte, który przyłapał nowe tajwańskie urządzenie. Telefon będzie tylko trochę uboższy od One i jego specyfikacja nie ulegnie zbyt dużym zmianom. Pozostaną z nami zatem: aluminiowa obudowa, kamera UltraPixel, czy głośniki stereo razem z Beats Audio.

onemini

Zmianie ulegnie natomiast ekran: 4,3 cala o rozdzielczości 720p( z gęstością pikseli rzędu 342ppi). Oprócz tego smartfona napędzać będzie na razie nieznany dwurdzeniowy Snapdragon, lecz pamięć RAM nie ulegnie zmianie – nadal będzie to 2GB.Na nasze pliki oddane do użytku będzie 16GB. One mini prawdopodobnie działać będzie na Androidzie 4.2.2 choć nie jest to pewna informacja.

A co z dostępnością? Bezpośredni konkurent S4 mini pojawić ma się, według Forte, najwcześniej w sierpniu i być dostępny w cenie około 400 Euro.

Źródło: gsmarena.com, Forte

Manta prezentuje smartfony

Wcześniejszy wpis

Kolejny producent wkracza na rynek smartfonów

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy