0

Niemal od premiery S4 spekulowało się, że Samsung wyda wzmocnioną mechanicznie wersję swojego flagowca. O ile do tej pory mogliśmy się opierać na licznych przeciekach, tak teraz wszystko jest już jasne – Active ujrzy światło dzienne.

active

Oczywiście podstawową cechą tego modelu będzie zgodność z certyfikatem IP67 czyli najogólniej mówiąc wiąże się to z odpornością na kurz czy wodę. Dla amatorów zdjęć i filmów podwodnych ciekawostką będzie specjalny tryb pracy 8-megapikselowego aparatu – Aqua, którego zadaniem będzie zwiększanie jakość obrazu i jasności dla podwodnych zdjęć i wideo.

active

Poza tym specyfikacja będzie niemal identyczna jak w S4, co wiąże się z 5-calowym ekranem o rozdzielczości 1080p, 4-rdzeniowym procesorze Krait o taktowaniu 1,9GHz, a także dwoma gigabajtami pamięci RAM. Na nasze pliki przeznaczone będzie 16GB. Całość dopełnią moduły LTE, NFC i Android 4.2.2 Jelly Bean.

active

Telefon będzie nieco większy od swojego nieco starszego brata. Jego wymiary to: 139,7×71.3×9.1mm( dla porównania “zwykła” S4: 136,6×69,8×7.9mm). Dość istotnie zmieni się też waga: ze 130 do 151g. Smartfon do sprzedaży trafi już latem w 3 wersjach kolorystycznych: Urban Grey, Dive Blue i Orange Flare. Nieznana jest jeszcze cena lecz wiadomo że na początek trafi na rynek amerykański i szwedzki.

Źródło: gsmarena.com

Dołącz do redakcji MobileWorld24.pl!

Wcześniejszy wpis

Już w czerwcu w Stanach znajdzie się HTC Butterfly S

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy