0

Gra Emperor Galactics Domination została stworzona przez studio developerskie WhitePig z Warszawy i ukazała się w App Store. Jest dostępna na wiele iUrządzeń: od iPoda czwartej generacji zaczynając, poprzez iPhone 4, na pierwszym iPadzie kończąc.

egd 1

 

Emperor Galactics Domination jest grą strategiczną czasu rzeczywistego, w której do wyboru mamy trzy strony i każda z nich różni się od pozostałych siłą, szybkością czy startową zdolnością specjalną. Naszym celem w każdej misji jest zdobycie wszystkich planet w danym układzie planetarnym. Aby tego dokonać przesyłamy wojsko pomiędzy planetami, a od czasu do czasu korzystamy z różnego rodzaju umiejętności specjalnych. Te ostatnie opłacamy surowcami, które wydobywamy na niektórych planetach. Planety umożliwiają natomiast albo automatyczną rekrutację wojska, albo wydobycie surowców. Trzecia możliwość to uzbrojona planeta, która automatyczne atakuje wszelkie wrogie wojska w swoim zasięgu.

 

egd 3

 

Za ukończone misje zdobywamy punkty doświadczenia, a każdy kolejny awans nagradzany jest jednym punktem umiejętności, który możemy spożytkować na rozwinięcie cech naszych wojsk (siła ataku, obrona, podniesienie limitu punktów surowców, odblokowanie zdolności specjalnych). Zdolności specjalne to na przykład: spowolnienie tworzenia wojska na wrogiej planecie, bomba atomowa czy możliwość utworzenia pola minowego w wybranym miejscu.

 

egd 2

 

Sterowanie w Emperor Galactics Domination jest proste i intuicyjne. Możemy przybliżać i oddalać widok uszczypnięciami, a wysyłanie wojsk do boje sprowadza się do przesunięcia palcem od swojej do wrogiej planety. Lub od jednej własnej planety do drugiej, potem trzeciej, a wreszcie do nieprzyjacielskiej. Należy przy wysyłaniu żołnierzy brać pod uwagę obecność asteroid, na które mogą wpaść nasze floty.

Muzyka w grze jest bardzo klimatyczna i przyjemnie jej się słucha. Oprawa graficzna jest uproszczona, ale sprawia bardzo pozytywne wrażenie, dzięki pięknym tłom, które przedstawiają przestrzeń kosmiczną.

Emperor Galactics Domination to dobra gra, którą można polecić wielbicielom strategi na iOS.

PS.: gra posiada wersję Lite na App Store

 

 

Nowy Galaxy Note III z Exynos’em 5420

Wcześniejszy wpis

Dołącz do redakcji MobileWorld24.pl!

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w iOS - Gry