Weekendowe granie #6

Zapraszamy serdecznie do lektury kolejnej części naszego cyklu w której to przedstawiamy ciekawe produkcje przeznaczone na platformy mobilne. W tym tygodniu będziecie mogli zapoznać się z trójką nowych tytułów.

SpeedX 3D

Przełom lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych to dla rozwoju komputerów oraz ogólnie szeroko pojętej nowej technologii, czas wielkiego rozkwitu, wówczas też zaczęły pojawić się charakterystyczne filmy, wizje przyszłości czy cybernetyczne światy, które nafaszerowane były jaskrawymi kolorami. Osobiście  takie klimaty nie do końca przypadły mi do gustu, ale gra którą pokrótce opiszę zdecydowanie może zostać dołączona do tego kanonu. Bowiem kolorystycznie, graficznie, a także muzycznie bardzo przypomina tamte produkcje. W SpeedX 3D musimy jedynie przedostawać się przez kolejne tunele, choć nie zawsze są one tunelami to standardowo na naszej drodze poustawiane zostały przeróżne przeszkody w postaci pudeł, a czasem też może braknąć grawitacji czy plansza się kompletnie zmienia. Możliwości jest całkiem sporo i twórcy co jakiś czas zasypują nas nowymi rozwiązaniami, przez co tytuł mimo, że jest monotonny nieszczególnie nudzi.  Gra jest dostępna w Google Play zupełnie za darmo.

Link: SpeedX 3D

CSR Racing

Wyścigi na jedną czwartą mili w ostatnich latach zyskały na popularności, dlatego też twórcy gier starają się dodawać ten rodzaj wyścigów do swoich produkcji związanych z samochodami. Tryb taki posiada chociażby Real Racing 3, a co jeśli cały tytuł złożony jest jedynie z takich wyścigów? Cóż przede wszystkim nie trzeba w grać długo, wystarczy w przerwie między lekcjami kilka wyścigów rozegrać, co jest dobrym pomysłem w grze przeznaczonej na platformy mobilne. Szczególnie, że sama produkcja jest rozbudowana, to znaczy możemy tuningować swój wóz, mamy też dodatkowego mechanika i aby przejść do kolejnych wyścigów trzeba pokonać „szefa” dzielnicy. Rozwiązanie to nieco przypomina Czarną listę z Need for Speed Most Wanted (wersji z 2005 roku) i tutaj bardzo dobrze się sprawdza. Całość okraszona została ładną trójwymiarową grafiką, a samochody, którymi możemy się ścigać są licencjonowane. Oczywiście twórcy zaimplementowali też system społecznościowy, dzięki czemu możemy swoje osiągi porównywać ze znajomymi. CSR Racing jest dostępna  za darmo w Google Play.

Link: CSR Racing

Piłka siatkowa

Wiosna w pełni, tak właściwie tuż za rogiem czają się wakacje i odpoczynek na plaży, w górach jeziorem, dlatego też twórcy gier na platformy mobilne nieco sezonowo wydają swoje tytuły. Jako że słupek rtęci mocno wystrzelił w górę, trzeba przygotować się na  letnie tytuły. Właśnie taką jest Volleyball Superstar, która nie jest standardową siatkówką plażową, lecz tutaj wykorzystano nieco inny pomysł. Mianowicie wyrzucanie półki siatkowej jak najwyżej w górę. Z taką wersją piłki siatkowej do tej pory nie miałem okazji się zetknąć, co nie znaczy że pomysł nie jest ciekawy. Naszym zadaniem jest właśnie podbijanie piłki jak najdłużej, a przy tym jak najwyżej, dzięki czemu dostajemy dodatkowe punkty i pieniążki, dzięki którym możemy wykupić w sklepie odpowiednie dodatki. Całość jest naprawdę niezwykle prosta i nie powinna nikomu sprawiać problemu. Na chwilę relaksu taka gra jak najbardziej się nada, tym bardziej, że można ją pobrać z Google Play zupełnie za darmo.

Link: Piłka siatkowa

More Stories
Prestigio powiększa portfolio o 8 calowy tablet