Znów Samsung, ale tym razem jest się czym chwalić

Nie wprowadziłem pełnej nazwy modelu w tytule by nie wprowadzać monotonii jaka przewija się przez niemalże wszystkie portale informacyjne, dotyczące mobilnej technologii. Domyślam się że jesteście w stanie odgadnąć o którym urządzeniu mówię, a jeśli nie to powiem – Galaxy S 4.

Tym razem faktycznie jest o czym mówić  jeśli mowa o tym modelu, gdyż nie są już to spekulacje na różne tematy, które się ciągną i ciągną, a końca ich nie widać- news ten dotyczy certyfikatu TCO.

    “Samsung GALAXY S 4 jako pierwszy na świecie smartfon uzyskał certyfikat TCO. Telefon wyróżniono nagrodą za
właściwości zgodne  z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Myślę że zadanie nie należało do najprostszych, a osiągnięcie takiego  wyróżnienia jakim jest  certyfikat TCO, jest dużą zasługą dla firmy i chyba jak najbardziej zasłużonym uznaniem, a słowa te potwierdza wypowiedź JK Shin, prezesa i dyrektora działu IT & Mobile Communications w Samsung Electronics:

    “Na proces podejmowania decyzji przy projektowaniu GALAXY S 4 miało wpływ zapotrzebowanie na produkty
przyjazne dla środowiska.
Z radością przyjęliśmy wiadomość, że nasz smartfon jako pierwszy otrzymał certyfikat TCO, ponieważ ten fakt potwierdza nasze zaangażowanie w kwestię zrównoważonego rozwoju. To już drugi tak ważny
certyfikat przyznany GALAXY S 4 od czasu jego premiery – wcześniej otrzymaliśmy certyfikat Platinum ECOLOGO od
UL.
Nasi klienci mogą mieć pewność, że każde trafiające na rynek urządzenie jest przyjazne dla środowiska rozwoju”

By uzyskać taki certyfikat, podczas projektowania nowego modelu, producent musi zwrócić niezwykle dużą uwagę na kilka, mocno wpływających na decyzje o jego przyznaniu, czynników. W skrócie wygląda to tak:

    “Aby uzyskać certyfikat TCO, smartfon musi spełnić szereg wymogów, m.in. w zakresie efektywności społecznej,
ekologicznej i ekonomicznej”

Duża ilość plastiku zastosowana do produkcji serii Galaktycznych Samsungów, odpłaci się nam zdrowym środowiskiem. S4 jest urządzeniem nie zawierającym szeregu niebezpiecznych substancji i oznacza to że po zakończeniu okresu eksploatacji, będzie łatwiej poddać go recyklingowi.

 

More Stories
oppo
Oppo Reno oraz Oppo Reno 10x Hybrid Optical Zoom Edition oficjalnie