0

Unity Engine dotychczas znany raczej jako silnik gier wykorzystywanych na komputerach PC i przeglądarkach internetowych wreszcie będzie dostępny za darmo także dla developerów z branży mobilnej o ile dochód firmy nie przekracza 100 000 dolarów.

Szefostwo projektu Unity zauważyło jak dynamicznie rozwija się rynek gier na iOS czy Androida co potwierdzają słowa Davida Helgasona, CEO firmy:

 

Tworzenie gier na urządzenia mobilne to prawdopodobnie najlepiej rozwijająca się i najbardziej ekscytująca branża na świecie. To zaszczyt, że możemy pomóc deweloperom w urzeczywistnianiu ich wizji i budowaniu biznesu.

 

Silnik już wkrótce ma zostać udostępniony także na platformy inne niż produkty Apple czy Google a mianowicie na Windows Phone 8 i BlackBerry 10. Z pewnością obecnych abonentów Unity ucieszy fakt że firma przewidziała rekompensatę dla tych twórców którzy spełniają warunek wymieniony na wstępie. Zatem już wkrótce możemy spodziewać się fali gier opartych na tym znakomitym enginie.

Dla tych którzy nie mogą się doczekać polecam zapoznać się z tytułami które już korzystają z Unity Engine jak np. Temple Run 2 czy Dead Trigger.

 

Źródło: pocketgamer.biz

Ekspozycje Samsunga ruszają w Polskę

Wcześniejszy wpis

Update Google Drive dla Androida

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android