Sharp coś ma, ale nie dla nas

Firma Sharp, zaprezentowała świetne i piękne urządzenie z pięcio calowym ekranem na pokładzie- Sharp Aquos 206SH. Niestety producent słynący u nas głównie z telewizorów, prawdopodobnie dalej z nich słynąć będzie, ponieważ model ten nie trafi na żaden inny rynek europejski, trafi on jedynie do Japonii.

Wielka szkoda że tak się dzieje i że producenci coraz częściej wolą wypuścić bardzo dobry model smartfonu jedynie, na rynek japońskii, ponieważ mogły by one stanowić doskonałą alternatywe dla królujących na naszym rynku, urządzeń.

Specyfikacja Sharp’a nie jest przeciętna i plasuje go na wysokim miejscu wśród pozostałych, a wygląda ona następująco: 5-calowy ekran 1080p wraz z technologią CG Silicon TFT LCD, która zmniejsza prądożerność i poprawia jakość obrazu, czterordzeniowy procesor Snapdragon S4 Pro, taktowany zegarem 1,7 GHz, pojemną baterie 3,080 mAh ( niewiele mniejsza od baterii w Note II, przy mniejszym ekranie), która zapewnić ma dwa dni korzystania ze smartfona. Nad całościa, kontrole sprawować będzie system Android w wersji JellyBean 4.2.2.

Wszystkie wymienione powyżej parametry są nam znane, lecz z zastosowaniem pewnych jest to nowość- technologia CG Silcon pozwala na zbudowanie smartfonu/ komputera, na jednej bryle, gdyż pozwala ona na wtapianie elementów elektronicznych w szkło. Kolejnymi ważnymi cechami urządzenia są: aparat 13MPix z bardzo jasnym obiektywem f/1.9 oraz wodoszczelność- na naszym rynku, jedynym jak narazie takim urządzeniem jest Sony Xperia Z, którego recenzja znajduje się tu.

Wielka szkoda że producent nie pokusi sie o rynek europejski.

More Stories
CyanogenMod 9 Release Candidate 1 już dostępny!