0

sam3

Dnia 18 kwietnia o godzinie 22.30  w Galerii Arkadia odbyła się polska premiera najnowszego smartfona firmy Samsung  – Galaxy S4 i otwarcie pierwszego w Polsce a 4 w Europie sklepu firmowego  koreańskiej firmy – Samsung Brand Store. Wszystko zaczęło się przed salonem, w korytarzu uformowanym z białych płacht, gdzie zebrani byli wszyscy goście. Na płachtach pojawiały się różne wizualizacje, poniekąd przypominające najnowszy telefon tego producenta. Po małym opóźnieniu, zaczęło się show –  do uczestników przemówił znany prezenter Maciej Rock, który zapowiedział wystąpienia prezesa Samsung Electronics Polska – Pana Daniela Chunga.

sam1

Później dołączył do niego Michał Iwanciw, prezes partnera biznesowego Samsunga, Sferis. Po krótkich przemowach obaj Panowie na specjalnej scenie-platformie pociągnęli za oryginalną wajchę a oczom zebranych pośród ogromnych ilości konfetti ukazał się salon Samsunga. W środku o tych dwóch szczególnych rzeczach tego wieczoru opowiedzieli Maciej Filipowski (szef działu IT&Mobile Samsung Polska) i Jacek Balicki (szef marketingu Samsunga).

sam2

Panowie opisali charakterystykę sklepu,  że będzie to miejsce gdzie min.  można się dowiedzieć od doświadczonych pracowników o tym jak można w pełni wykorzystać możliwości elektronicznych gadżetów. Później zostały, krótko omówione najciekawsze funkcje Galaxy S4.  W końcu kolejnym przełomowym momentem było odsłonięcie gablot z ‘gwiazdą wieczoru’ i możliwość dokładnego przyjrzenia się urządzeniu. Modeli niestety nie było dużo a zainteresowanych znaczna ilość.

sam5

Wreszcie i ja dorwałem w swoje ręce S4. Smartfon po bliższym poznaniu zyskuję. Mimo wielu podobieństw do poprzedniego modelu wykonanie wydaje się stać na znacznie wyższym poziomie. Nie przeraża swoją wielkością, czuć wyraźnie było lekkość urządzenia. Udało mi się przetestować kilka niezwykłych i wyjątkowych funkcji w tym modelu, chociażby Smart Scroll – czyli przewijanie tekstu wzrokiem,  Smart Pause – kontrola oglądanego filmu za pomocą wzroku czy sterowanie gestami – naprawdę wszystkie działają!

Sprzedaż Galaxy S4 rozpocznie się 27 kwietnia o godzinie 10 – było to też pytanie konkursowe, a główną nagrodą najnowszy smartfon Samsunga. Cena urządzenia to 2790 zł.  Event swoją obecnością uświetnili: min. Marcin Gruszka, Rafał Maserak, Agustino Egurrola, Krzysztof Ibisz, Maciej Jachowski i inni.

sam4

Android Jelly Bean dostępny na Galaxy Note

Wcześniejszy wpis

Cut the Rope Time Travel już na iOS i Androidzie

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android