Samsung Galaxy SIV oficjalnie zaprezentowany

Najnowszy model koreańskiego producenta był przez ostatnie dwa tygodnie tematem numer jeden niemal wszystkich branżowych portali mobilnych czy prasy. Sami opublikowaliśmy sporą gamę informacji odnośnie następcy Samsunga Galaxy SIII. Czy warto było czekać?

Cała impreza na której zaprezentowano Samsunga Galaxy SIV odbyła się w Nowym Jorku w nocy z 14 na 15 marca. Niemal przez godzinę koreański producent zachwalał swoje najnowsze dziecko. Zacznijmy od specyfikacji, a ta nie zaskakuje niczym szczególnym. Sercem Samsunga Galaxy SIV w zależności od regionu będzie ośmiordzeniowy układ Exynos Octa o taktowaniu 1,6 Ghz lub czterordzeniowy procesor Qualcomma – Snapdragon 600 o taktowaniu 1,9 Ghz. Do tego dochodzi 2 GB pamięci operacyjnej RAM, 16 GB, 32GB lub 64 GB w zależności od wersji pamięci wewnętrznej, bateria o pojemności 2600 mAh. Specyfikację uzupełnia jeszcze moduł LTE, dwa aparaty o matrycach 13 Mpx oraz 2 Mpx oraz najważniejsze ekran o przekątnej 5 cali pracujący z rozdzielczością Full HD z szkłem Gorilla Glass 3. Całość działać będzie pod kontrolą Androida Jelly Bean oznaczonego numerem 4.2.2 wraz z autorską nakładką koreańskiego producenta.

Przejdźmy teraz do samego oprogramowania, tutaj zaszło kilka zmian.  Po pierwsze kilka nowych funkcji doczekał się aparat i tak zaimplementowano tryb Dual Camera, który umożliwia rejestrowanie obrazu przez obie kamery na raz, przez co wszyscy mogą się znaleźć na jednym zdjęciu nawet osoba fotografująca. Kolejną funkcją jest Drama Shot czyli, możliwość nagrywania krótkich zapętlonych filmów. Sound and shot to dla odmiany możliwość dodawania do zdjęć notatek głosowych.

Prócz wcześniej wymienionych przeze mnie „ficzerów” dodano także chociażby S Translator, który w locie tłumaczy mowę jednak tak jak to miało miejsce w innych tego typu usługach nie otrzymamy języka polskiego. S Health który będzie kontrolował poszczególne funkcje życiowe użytkownika. Samsung Adapt Display to funkcja, która w inteligentny sposób dobiera optymalne parametry wyświetlania obrazu w zależności od aplikacji, warunków zewnętrznych i preferencji użytkownika. Z kolei Samsung Adapt Sound robi podobną rzecz z dźwiękiem – po jednorazowej kalibracji GALAXY S IV będzie odtwarzał audio według naszych indywidualnych preferencji.

Jednak na prezentacji nie powiedziano dokładnie kiedy telefon zadebiutuje na rynku, jedynie tyle że będzie to drugi kwartał bieżącego roku, również cena została owiana tajemnicą. Co Wy sądzicie o najnowszym produkcie koreańskiego producenta?

Źródło: informacja prasowa

More Stories
Porcja gier i aplikacji – Android [30.09]