0

Stephen Elop jest to jedna z bardziej barwnych postaci na rynku technologi informatycznej. Dzierży on dumnie pozycję CEO Nokii, co za tym idzie szefostwo firmy. Podczas premiery Lumii 520 i 720 powiedział on, że Windows Phone ma szanse być największym systemem operacyjnym na rynku telefonów, większym nawet od iOs i Androida.

Według mnie, jego sen ma racje bytu – Microsoft bardzo dużo wkłada w rozwój systemu, jednak nadal brakuje podstaw – programistów, którzy ochoczo przeniosą aplikacje, które wcześniej wydali na Androida, iOs czy nawet… Windows Mobile.
Sam system jest bardzo spójny i dynamiczny a telefony Nokii powodują to, co niegdyś powodowała dostawa iPhonów do sklepu Apple w krajach wschodu – błyskawiczne opróżnienie półek.

Gdyby marzenie “wodza” Nokii się spełniło, wtedy za równo Lumie jak i dawny gigant stały by się powodem pożądania, większym nawet jak dzisiejsze iPhone, patrząc dalej – oferowały by najwięcej a firma rozpoczęła by produkcję tabletów, hybryd a może nawet ultrabooków?
Chciałbym kiedyś dorwać na testy nową Lumię, miejmy nadzieję że Elop nie postanowi nagle przejść na Sailfish czy Androida bo byłby to dla całej korporacji gigantyczny cios w plecy.

Źródło: pocketnow.com

YotaPhone – papierowy hit w Barcelonie

Wcześniejszy wpis

Mark Shuttleworth – “Ubuntu Touch finalnie za parę tygodni.”

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Windows Phone