0

Niska kapitałochłonność, internet, strona www oraz zarejestrowana działalność gospodarcza. Te cechy przemawiają za prowadzeniem biznesu w świecie wirtualnym. Aby to jednak robić efektywnie przydadzą się optymalne narzędzia pracy tj. na przykład asus taichi.

Palmtop jako komputer kieszonkowy

Notatnik, komputer, organizer w jednym. Palmtop został wyparty przez technologię tabletów, ale dalej jest pożądany na rynku mobilnym ze względu na niską cenę i wysoki standard obsługi. Często połączony z czytnikiem e-booków. Dedykowany system operacyjny. Ekran dotykowy obsługiwany rysikiem. Wydatki na całkiem niezłego palmtopa zamkną się w granicach pięciuset złotych.

Laptop lub notebook

Naturalna forma biurowa posiadająca wszystkie funkcje komputera osobistego, lecz w znacznie przyjemniejszym formacie. Laptop to też stacja multimedialna, do której można podłączyć rzutniki, inne urządzenia przydatne w codziennej pracy, chociażby drukarkę, skaner. Niestety mobilność ograniczona przez słabe akumulatory. Wymagane wręcz stałe podłączenie do sieci. W tym momencie na rynku rządzą ultrabooki. Nierealnie płaskie, mobilne, pojemne, Pracują przynajmniej osiem godzin bez ładowania. Zapewniają pracę w każdych warunkach. W laptopach XXI wieku znika problem nagrzewania, dyskomfortu ułożenia nadgarstków.

Tablet

Ekran dotykowy z pełnymi funkcjonalnościami biurowymi. Wolniejsze pisanie, lecz idealne narzędzie do szybkich prezentacji, konstruowania nowych informacji, przekazywania danych. Wbudowany system operacyjny, możliwość czytania książek, przeglądania wszystkich rodzajów dokumentów, pojemny dysk. Rzadko mieści się jednak w jednej ręce, czy kieszeni. Ciekawostką technologia OLED, która pozwala wdrożyć obraz na materiał dający się zwinąć. Tak prawdopodobnie będą wyglądać laptopy przyszłości. Płaski materiał zwijany w rulon, przezroczysty.

Transformer book

Ten wynalazek łączy w sobie najlepsze cechy tabletów i notebooków. Ekran w każdej chwili możesz przekształcić w tablet, a jeżeli zapragniesz popracować bardziej w stylu biurowym dołączysz klawiaturę. Dwa oddziele dyski zapewniają stosunkowo większą trwałość w razie awarii.

Telefon komórkowy najnowszej generacji

Najlepszym przykładem iPhone. Multimedia, aplikacje biurowe na żywo połączone z internetem, kontakty służbowe i prezentacje. Nowa generacja telefonów łączy w sobie cechy komputera osobistego z minimalnym formatem mobilnym.

Na zakończenie

Mobilność to przydatna cecha i jak widać wykorzystywana w wielu produktach technologicznych. Wszystkie mają podobne funkcje, lecz różnią się podstawowymi zasadami użytkowania. Dla każdego na pewno znajdzie się coś miłego.

Qualcomm zapowiada szybkie ładowanie telefonów

Wcześniejszy wpis

Kolejene przecieki tym razem Nokia

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Inne