Qualcomm zapowiada Snapdragony 200 i 400

Nowa generacja chipsetów Qualcomma zbliża się wielkimi krokami. Jakiś czas temu mieliśmy okazję poznać dwa nowe układy Snapdragony 600 oraz 800, które przede wszystkim implementowane będą w high-endowe modele. „Sześćsetkę” zobaczymy już niedługo w HTC One oraz LG Optimus G Pro. Dziś przyszła kolej na układy z nieco niższej półki czyli Snapdragon 200 oraz 400.

Pierwszy z nich Snapdragon 200 będzie składał się z czterech rdzeni Cortex A5 o taktowaniu 1,4 Ghz każdy, wspierać będzie go układ graficzny Adreno 203. Nieco mocniejsze są układy zbudowane na architekturze Snapdragona 400. Sercem tego chipsetu w zależności od wersji mogą być dwa rdzenie typu Krait o taktowaniu do 1,7 Ghz każdy lub cztery rdzeni Cortex A7 działający z taktowaniem 1,4 Ghz. Całość wspierać ma układ graficzny Adreno 305.

Jak widać po specyfikacji Snapdragonów 200 oraz 400 nie będą to takie pełnoprawne low-endowe rozwiązania i zapewne będą mogły pokazać pazur. Kiedy dokładnie zobaczymy je w akcji zaimplementowane w smartfonie czy tablecie trudno w tym momencie stwierdzić, jednak myślę że pierwsze prototypy możemy zobaczyć już na zbliżających się targach Mobile World Congress w Barcelonie.

Źródło: qualcomm.com

More Stories
HTC One X+ odświeżony HTC One X?