1

Bill Gates to jedna z najbogatszych postaci w dzisiejszym świecie. Stworzył on legendarną firmę Microsoft, która do dzisiejszego stanu rzeczy doszła poprzez mądry zakup projektu DOS który zwrócił się nie małymi pieniędzmi. Jego rozwój, wydanie nowego systemu operacyjnego – Windows 1.0 oraz wojna z Apple oraz ich Mac Os’em przyniosła skutki, i już po wydaniu wersji Windows 95, system ten stał się podstawowym oprogramowaniem na wiele lat w przód. Komputery z tym systemem mogły otwierać coraz to większą ilość gier, aplikacji i z biegiem czasu wydane zostały narzędzia takie jak np. Office. Korporacja postanowiła jednak brnąć dalej, w tym celu wydanie pierwszego mobilnego Windowsa było krokiem oczywistym i pewnym – udało się, system stał się popularnym. Czas leciał, lata mijały, nowe urządzenia witały świat, HTC wydało swojego super smartfona – Touch HD2 który zmienił rynek… na chwilę.

Apple w dobrym momencie zaprezentowało iPhone z systemem iOs co zmieniło świat na dobre. Firmy takie jak Nokia czy Microsoft zlekceważyły nowego przeciwnika, niestety… tym samym przespali swój czas. W 2010 roku Microsoft postanowiło wydać system mobilny – Windows Phone który miał odmienić podejście do telefonów raz na zawsze – średnio im to się udało. Ciągła promocja, ciągle uaktualnienia, wydanie Windows Phone 8 oraz RT – niestety, póki co nadal mamy dwóch gigantów rynku i paru karłów.

Bill Gates w wywiadzie dla CBS This Morning  przyznał że polityka dotycząca nowego systemu była porażką, jednak jak powiedział – “nie przespaliśmy swojej szansy, My po prostu za bardzo zlekceważyliśmy naszych oponentów” – trudno się z tym nie zgodzić.

Bill Gates jednak nie jest wyłącznie informatykiem z wielomilionowym kontem w Szwajcarii – prowadzi on gigantyczne akcje charytatywne dzięki czemu wiele osób w krajach rozwijających się mają co jeść, pić oraz mają możliwość normalnej nauki w szkole.

Galaxy SIV zostanie zapowiedziany 14 marca?

Wcześniejszy wpis

Canonial i HTC szykują coś w tym samym czasie?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Windows Phone