Braki LG Nexusa 4 w magazynach

Jak się okazuje osoby chcące zakupić najnowszy telefon z pod znaku Google i LG, mowa oczywiście o Nexus 4, oficjalną drogą sprzedaży czyli np. poprzez Google Play mogą mieć nie lada kłopoty. Jak się bowiem okazuje począwszy od jego premiery, która miała miejsce na początku listopada 2012 najczęściej przy próbie zakupu tego modelu widzimy informację o czasowym braku urządzania na stanie. Jakiś czas temu Google postanowiło pod naciskiem niezadowolonych klientów ustosunkować się do zaistniałej sytuacji, tłumacząc ją tym, iż wina leży po stronie LG, które to rzadko i nieregularnie dostarcza kolejne egzemplarze do sprzedaży.

Głos w sprawie postanowił zabrać również Chosun Ilbo, który w wywiadzie dla południowokoreańskiej gazety oznajmił, że produkcja LG Nexusa 4 idzie bez problemów i zgodnie z składanymi zamówieniami. Znaczyłoby to, że wina jednak leży po stronie Google, które chyba nie docenia potencjału marketingowego tego produktu. Oprócz tego w wywiadzie zostały zdementowane ostatnie plotki mówiące, że LG wstrzymuje produkcję Nexusa chcąc w ten sposób zrobić miejsce na rynku dla swoich nowych produktów.

Niestety na razie nie wiadomo czy i kiedy ewentualnie braki w zaopatrzeniu zostaną uzupełnione. Jeżeli wiec ktoś z Was czekał chcąc zakupić ten telefon za pośrednictwem Google Play to chyba lepszym rozwiązaniem będzie poszukanie alternatywnych źródeł. Na pewno potrwa to krócej.

 

Źródło: Android and Me