ZTE Grand S – kolejny pięciocalowiec

Patrząc na tegoroczne propozycje producentów telefonów, które zostały zaprezentowane na targach CES w Las Vegas, nie sposób nie zauważyć, że ten rok to wejście w kolejną erę nowoczesnych smartfonów. Tym razem jednak wyznacznikiem “nowego” wydaje się być rozmiar ekranu, który w tym roku nie schodzi praktycznie poniżej 5 cali.

ZTE wraz z zaprezentowanym na targach smartfonem Grand S doskonale wpisuje się w ten nowy trend, oprócz mocnych podzespołów oferując nam właśnie 5 calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD. To jednak nie jedyne atuty jakie przygotował dla nas ten chiński producent, który obok Huawei bardzo stara się zaistnieć na międzynarodowej arenie. Czym więc jeszcze może pochwalić się jego nowy model flagowy? Przede wszystkim 4 rdzeniowym procesorem Snapdragon S4 o taktowaniu 1,7 GHz, 2 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej, 13 MPx aparatem fotograficznym, oraz chipem NFC i obsługą technologi LTE. To wszystko zaś zostało zamknięte w dość oryginalnej i “zgrabnej” obudowie o wymiarach 142 x 69 x 6.9mm.

ZTE Grand S pojawi się na rynkach azjatyckich już w pierwszym kwartale tego roku, ale będzie prawdopodobnie również dostępny na rynku europejskim tyle że w okolicach 2 kwartału. ZTE nie ma w Polsce wyrobionej jakoś specjalnie silnej marki, ale chiński producent swoje urządzenia oferuje w korzystnej cenie w stosunku do konkurencji, co z pewnością może przyciągnąć uwagę konsumentów. Zwłaszcza, że patrząc na specyfikację nic temu urządzeniu nie brakuje.

 

Źródło: Android and Me

More Stories
UMIDIGI Z1 i Z1 Pro debiutują w Polsce