1

Coraz wydajniejsze układy, coraz większa funkcjonalność, coraz smuklejsze obudowy, coraz większe wyświetlacze…tak obecnie wygląda wyścig zbrojeń pomiędzy poszczególnymi producentami urządzeń mobilnych. Pewnie nie jedna osoba od tych wszystkich danych na temat ilości rdzeni procesora, taktowania zegara, rozmiaru wyświetlacza czy ilości MPx w aparacie fotograficznym dostaje bólu głowy, lub najnormalniej w świecie zaczyna się w tym gubić. To wszystko sprawia, że aby zostać obecnie dostrzeżonym w tłumie dziesiątek podobnych do siebie telefonów potrzeba czegoś więcej. Na przykład elastycznego wyświetlacza.

O technologi pozwalającej produkować całkowicie elastyczne wyświetlacze słyszeliśmy już dawno. Już w tamtym roku mocno spekulowano, że  któryś z producentów z szczególnym naciskiem na Samsunga, może zaprezentować pierwszy telefon z elastycznym ekranem. Panie i Panowie, to co jeszcze kilka lat temu było nie do pomyślenia, dzisiaj staje się już faktem, ponieważ Samsung oficjalnie zaprezentował na targach CES pierwszy, działający prototyp telefonu przyszłości, oczywiście z “elastycznym” wyświetlaczem.

Każdy kto przypadkiem będzie w Las Vegas może podejść do stoiska Samsunga i “pobawić” się tym wynalazkiem. Według doniesień pojawiających się na zagranicznych serwisach, urządzenie jest wyposażone w 5 calowy ekran OLED o rozdzielczości prawdopodobnie 720p i pracuje na jakimś testowym oprogramowaniu.

 

Oczywiście zaprezentowany model prawdopodobnie nigdy nie wejdzie w takiej formie do oficjalnej sprzedaży, ale jest to całkiem fajna ciekawostka. Osobiście przyznam, że mi design smartfona z wygiętym wyświetlaczem bardzo przypadł do gustu i absolutnie nie miałbym nic przeciwko, jeżeli Samsung Galaxy SIV miałby czerpać pełnymi garściami z tego pomysłu. Jeżeli jednak z jakiś powodów zaprezentowana wyżej elastyczność jest dla Was mało spektakularna, to niżej możecie obejrzeć film z konferencji poświęconej wyświetlaczowi Youm, który na nowo definiuje znaczenie słowa “elastyczny” 😉 Oprócz tego jest tam zawarta wizja urządzeń opartych na tym wyświetlaczu.

Źródło: Android and Me

ZTE Grand S – kolejny pięciocalowiec

Wcześniejszy wpis

Google wydaje Chrome beta

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Inne