Dwie nowe “bliźniaczki” od Sony

Każde targi to czas kiedy możemy odłożyć na bok wszelkie dywagacje i domniemania na temat kolejnych urządzeń poszczególnych producentów, a zamiast tego skupić się na faktach. Tym razem przyszedł czas by bliżej przyjrzeć się nowym “bliźniaczkom” od Sony, które zostały zaprezentowane na trwających właśnie targach CES w Las Vegas.

Tymi “bliźniaczkami”Sony Xperia Z i Sony Xperia ZL. Dlaczego akurat bliźniaki? Ano dlatego, że Sony wyszło chyba z założenia, że duża liczba urządzeń różniących się specyfikacją i wyglądem tylko niepotrzebnie rozprasza naszą uwagę i aby temu zaradzić postanowili zrobić dwa niemal identyczne smartfony. I wcale nie przesadzam, bowiem obydwa telefony są zasilane przez dokładnie ten sam czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 o taktowaniu 1,5 GHz, obydwa mają 2 GB  pamięci RAM, 5 calowy wyświetlacz Full HD, 13 MPx aparat fotograficzny, oraz baterię 2400 mAh, NFC i łączność LTE.

Gdzie tkwi w takim razie różnica? W wykorzystanych materiałach do ich produkcji. Sony Xperia Z został wykonany z włókna węglowego i hartowanego szkła i jest odporny na działanie wody i pyłu. Sony Xperia ZL natomiast jest wykonana z gumy i tworzywa sztucznego i dodatkowo posiada dedykowany przycisk aparatu. Obydwa urządzenia mają być podobno dostępne na wszystkich rynkach już w pierwszym kwartale tego roku.

Trzeba przyznać, że zabieg zastosowany przez Sony jest całkiem ciekawy. Do tej pory producenci wypuszczając dwa modele telefonów z tej samej serii najczęściej decydowali się na “dopakowanie” jednego z nich, kosztem drugiego. Tutaj dostajemy ten sam telefon w nieco innej szacie jeżeli chodzi o zastosowane materiały. Co myślicie o takim zabiegu?

 

Źródło: Android and Me 

More Stories
HTC rośnie w siłę