3

Parę minut temu Canonial udostępniło piękną prezentację swojego nowego systemu na telefony komórkowe i muszę przyznać- efekt wow jest na najwyższym poziomie. Ładny interfejs, integracja z internowymi aplikacjami oraz wsparcie pełnej akceleracji OpenGl to dopiero początek innowacji które twórcy Ubuntu wdrożyło do swojego systemu. Ekran blokady ekranu pozwala jednym gestem dzięki panelowi Unity przenieść nas do dowolnej z ulubionych aplikacji- czy to nie jest świetne? “Mocniejsze” przewinięcie ekranu od ramki do ramki powoduje bezpośrednie przejście do aplikacji, market? Dodatkowo nowy system pokazuje że market na aplikacje jest zbędny, w zakładce aplikacji po wpisaniu nazwy aplikacji którą chcemy pobrać wyświetla się i instaluje od razu gdy tylko tego chcemy na urządzeniach z zainstalowanym systemem Angielskiego giganta.
Status bar pokazuje wszystkie powiadomienia zarówno z aplikacji internetowych tak dostęp do ustawień telefonu nigdy nie był prostszy- naciskamy na pasek powiadomień i przewijając palcem przechodzimy do bezpośrednich ustawień danych funkcji- dlaczego nie mogli tego wymyślać inni? Chmura UbuntuOne jako podstawa komunikacji telefon-komputer-tablet.
To jedno z najlepszych rozwiązań jakie miałem okazję widzieć i to nie dla tego że jestem fanem Ubuntu- aplikację chmury możemy pobrać na każdym systemie operacyjnym a sam system na telefonie chodzi błyskawicznie szybko.
Instalacja? Jak w przypadku Nexusa 7 będą udostępnione poradniki jak pozbyć się bootloadera i narzędzie do wgrywania obrazu systemu.
Partnerzy? Wiele z dużych firm produkujących sprzęt jak i sami operatorzy postanowili pomóc przy promocji nowego systemu.
Valve i Steam? Jeżeli Valve w ramie promocji nowego systemu (przypomnijmy że jak na razie Valve i EA to największy silnik napędowy gier na PC) wyda klienta na telefony oraz stworzy parę gier które będą obsługiwały nasze smartfony to możemy czuć się docenieni jak nikt inny..
Co z Jolla Mobile? Jak dla mnie ich innowacyjność właśnie spaliła na konewce, podobnie ta którą prezentował nam Firefox ze swoim systemem- internetowe aplikacje to jedno, ale takie osadzenie tego w telefonie to istny majstersztyk.
Poniżej filmik z prezentacji, co o tym sądzicie?

GameStick kolejna konsola oparta na Androidzie

Wcześniejszy wpis

Far Cry 3 Outpost na Androidzie i iOS

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Inne