GameStick kolejna konsola oparta na Androidzie

Ostatnio pisaliśmy, że najgłośniejsza konsola oparta o Androida jest coraz bliżej wydania. Ouye mają już deweloperzy, a w przeciągu kilku najbliższych miesięcy otrzymają ją również zwykli użytkownicy. Kolejni twórcy chcą kuć żelazo póki gorące i na Kickstarterze pojawił się następny ciekawy projekt.

GameStick bo taką nazwę nosić będzie kolejna konsola oparta o system sygnowany zielonym robocikiem jest zupełnie inna. Twórcy oszacowali, że na świecie mamy ponad 4 miliardy telewizorów z czego niespełna  1% jest podłączonych do konsoli. Dlatego też przygotowano konsolę, która jest wykorzysta tę pokaźną liczbę naszych odbiorników. GameStick jest nieco większy od pendrive, dzięki czemu nie będzie zabierać miejsca w salonie. Do tego dochodzi prosta konfiguracja z którą poradzi sobie każdy. W pudełku znajdziemy  prócz samej konsolki, także jeden kontroler. Sercem urządzenia będzie Amlogic 8726-MX, 1 GB pamięci RAM, 8 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. GameStick wspierać będzie moduły łączności bezprzewodowej – Wi-Fi oraz do komunikacji z kontrolerami Bluetooth.

By projekt doszedł do skutku twórcy muszą zebrać 100 tysięcy dolarów, lecz z chwilą pisania tego newsa mają już na koncie ponad 50 tysięcy, a do końca zbiórki pozostało jeszcze 28 dni, więc skompletowanie całej kwoty to tylko formalność. Co Wy sądzicie o najnowszym projekcie konsolowym?

 Źródło: kickstarter.com

More Stories
Nokia Purity by Monster