2

Android ma tą zaletę, iż jest otwartym systemem i można w nim zmienić praktycznie wszystko. Dlatego też powstają dziesiątki klawiatur, które mają przyśpieszyć proces pisania. Jednym się udaje, z innych korzystają tylko ludzie którzy mieli cierpliwość nauczyć się je obsługiwać i teraz rzeczywiście czerpią z tego profity. Jedną z takich klawiatur jest ETAOI, której działania do dzisiaj nie jestem w stanie pojąć, a mimo to  ma swoich zwolenników.

Jakiś czas temu napotkałem pomysł jeszcze bardziej szalony, pomysł który ma się opierać na niewidocznej klawiaturze. Starałem się zrozumieć jak ma to działać, ale nie mogłem do tego dojść. Ta klawiatura to Snapkeys. Od jakiegoś czasu dostępna do pobrania jest wersja beta, której krótkie testy uświadomiły mi w jaki sposób ma to działać.

Najlepiej objaśnia to powyższy film. Klawiatura posiada 4 przyciski, a każdy z nich zawiera 3 wyszczególnione, najważniejszy litery. Jeżeli chcemy użyć jednej z trzech liter, wystarczy nacisnąć na kwadrat. Program sam rozpozna której litery chcieliśmy użyć, biorąc pod uwagę sekwencję wcześniej wybranych liter. Jeżeli znak którego poszukujecie, nie jest wyszczególniony, to znaczy, że znajduję się w jednym z rogów jednego z 4 kwadratów. Wystarczy przytrzymać i przesunąć palec do odpowiedniego rogu by wybrać np. literę F czy @. Z prawej strony kwadratów mamy spację, która po przytrzymaniu ujawnia dodatkowe funkcje m.in. kropkę. Z lewej umieszczono backspace wraz z przecinkiem. Trochę czasu zajmuje nauczenie się rozkładu poszczególnych liter, jednak gdy już tego dokonamy, powinno  być to na tyle intuicyjne, że przyciski będą mogły stać się niewidoczne. Małe szanse, iż klawiatura przyjmie się na szeroką skale, ale do odważnych świat należy. Warto zaznaczyć, że w przygotowaniu jest język polski.

Bete, po uprzednim wypełnieniu krótkiego formularzu, pobrać możecie pod tym adresem. Podzielcie się waszymi odczuciami na jej temat w komentarzach. Rewolucje mają to do siebie, że są krwawe i idą opornie, a potem i tak upadają. Czy Snapkeys wyłamie się z tego schematu?

Promocja: Need for Speed Most Wanted za 3,76zł!

Wcześniejszy wpis

EA wyprzedaje gry na iOS i Androida

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać