0

Tablety są ciekawą alternatywą dla laptopów i komputerów, co udowadniają wyniki sprzedaży – coraz częściej sięgają po nie przeciętni użytkownicy, nie tylko fani nowinek technologicznych. Które z nich cieszą się największą popularnością?

Badając wybory Polaków można wyodrębnić kilka kryteriów: cena, producent, system operacyjny. Jeżeli chodzi o cenę, trudno jasno określić, który przedział sprzedaje się najlepiej. Zainteresowaniem cieszą się produkty z niższej kategorii (GoCleaver Tab A73), ze średniej półki (Samsung Galaxy Tab 2) oraz najnowocześniejsze rozwiązania (Apple iPad 3, Samsung Galaxy Tab 10.1). Nieco wyraźniejsze tendencje widać spoglądając na najczęściej wybieranych producentów, chociaż konkurencja jest silna i nie ma jednego lidera rynku. Mimo wysokich cen produktów, na czele znajduje się Apple (z około 15% udziału w rynków), Asus (15%), Samsung (14%), GoClever i Overmax (13%). Nieco mniejszą popularnością cieszą się produkty Acer, Manta, Lark i Pentagram.

Wybór systemu operacyjnego jest ściśle powiązany z wyborem producenta tabletu. Wśród najlepiej sprzedających się tabletów, tylko Apple posiada własny system operacyjny – iOS. Jego udział w rynku wynosi 15% i jest bardzo silnie skorelowany z ilością sprzedanych tabletów przez firmę z Kalifornii. Pozostali producenci najczęściej korzystają z Androida, dzięki czemu jego udział w rynku wynosi aż 84%. Wszystko wskazuje na to, że rynek tabletów w Polsce w dalszym ciągu będzie się dynamicznie rozwijał. Nie należy się spodziewać rewolucji, jeżeli chodzi o udział w rynku poszczególnych producentów i systemów operacyjnych.

Mac Plus na Androidzie? Czemu nie.

Wcześniejszy wpis

Promocja: Need for Speed Most Wanted za 3,76zł!

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Inne