0

1. Dragon Slayer [bezpłatne]

Glu Mobile to już uznana marka twórców gier na smartfony. Ich produkcje zawsze stoją na najwyższym poziomie-zarówno pod względem grafiki, rozgrywki i udźwiękowienia. Nie odbiega od tego opisu Dragon Slayer, który może wciągnąć was na długie godziny. W grze wcielamy się w postać maga, który jest pogromcą smoków. Podróżuje po krainie i zabija złowrogie bestie dostając za to godne wynagrodzenie. Smoki występują w parunastu gatunkach, poczynając od tych wielkości słonia, a kończąc na większych od góry.

Podczas walki nie sterujemy bezpośrednio magiem- możemy jedynie unikać ciosów, blokować je, atakować smoka i pić potiony. Za zaberane pieniądze kupujemy nowe zbroje, bronie czy zwierzątka, umożliwiające nam atak specjalny. Niestety, zdobywanie wirtualnej waluty jest zbyt żmudne. Mikrotanskacje nie są nieodzowne, jednak z pewnością umilą nam rozgrywkę. Prostota sterowania, świetna muzyka oraz efekty dźwiękowe oraz genialna i zróżnicowana grafika  składają się na świetną produkcję. Każdy fan fantasy powinien zagrać w Dragon Slayer, bo któż z nas nie marzył, będąc dzieckiem o zabijaniu potworów.

Link: Dragon Slayer

2. Speed Racing[bezpłatne]

W Sklepie Play pojawiło się ostatnimi czasy spora ilość gier tego typu, jednak nie każda jest godna polecenia. Speed Racing może nie wyróżnia się niczym specjalnym, jednak jest dopracowana i w każdym elemencie sprawdza się bardzo dobrze. Zasada jest bardzo prosta- do dyspozycji mamy trzypasmówke oraz samochód, który się po niej porusza. Tak jak w naprawdę starych grach, na naszej drodze spotykamy inne samochody, które musimy omijać za pomocą żyroskopu telefonu.

Naciśnięcie na ekran powoduje aktywacje nitro, dzięki czemu rozgrywka staje się jeszcze bardziej dynamiczna. Podczas gry możemy napotkać mgłę, dlatego też do naszej dyspozycji dostępne są 2 power’upy- światła przeciwmgielne oraz tarcza, dzięki której nie będziemy uczestniczyć w kraksie przez 10 s. Podczas jazdy, warto zbierać monety za które możemy zakupić nowe samochody. Gra jest naprawdę przystępna, radzi sobie z nią mój 4 letni brat, i idealna na krótkie chwile, gdy nie mamy co robić. Nie zapomniano o oprawie audiowizualnej, która świetnie uzupełnia rozgrywkę.

Link: Speed Racing

3. Action Launcher Pro[13,99zł]

Stworzenie nowego Launchera, który miałby jakiekolwiek szanse na rynku, jest bardzo trudne, z prostego powodu- trudno wymyślić coś nowego, jednocześnie nie zmieniając starego. To udało się twórcy Action Launchera, który daje nam kilka nowych, prostych rozwiązań, zostawiając jednak kręgosłup, esencje ekranów domowych na Androidzie. Co jest nowego w tym launcherze? Sprytne połączenie Androida i Windows Phone. Sam przez długi czas używałem Launcher 7, gdyż odpowiadała mi lista aplikacji, która zapewnia bardzo szybki dostęp do programów. Jednak nie każdemu odpowiadały kafelki, zamiast ekranu głównego. Długo nie było alternatywy, która łączyła by te 2 funkcje.

Teraz jednak możecie zakupić Action Launcher, który zawiera wysuwającą się z lewej strony listę aplikacji oraz główny ekran na którym możemy dowolnie zamieszczać  co nam się żywnie podoba. Zaletą takiego rozwiązania jest także więcej miejsca na aplikacje w docku, gdyż nie potrzebujemy więcej przycisku odpowiedzialnego za wejście do szuflady z programami. Ciekawym rozwiązaniem jest także podwójne kliknięcie na ikonę, co powoduje wyświetlenie ukrytego folderu. Świetnie prezentuje to wideo, np. przycisk telefonu działa normalnie gdy przyciśniemy go raz, jednak szybkie, podwójne kliknięcie spowoduje wyświetlenia folderu z wybranymi wcześniej kontaktami. Doskonały Launcher którego jedyną wadą jest cena. Ta powinna być niższa, nie powinno być jej w ogóle lub wskazane byłoby zamieszczenie okrojonej, zwyczajnej, nie Pro, wersji. Jest to gwóźdź do trumny dla tego znakomitego programu, ponieważ w zasadzie każdy jego konkurent jest do ściągnięcia za darmo.

Link: Action Launcher Pro

4. Icy Tower 2 [bezpłatne]

Klasyk nad klasykami: Icy Tower to gra którą raczej ciężko przenieść na smartfony, ze względu na sterowanie. Mimo to, postanowiono zaryzykować i wydać grę, która miałaby nawiązywać do genialnego protoplasty. W Google Play znajdziemy kilka gier pod tym tytułem, jednak część albo nie działa, albo nie da się w nie grać. Inaczej jest z Icy Tower 2, które, mimo, że nie umywa się do wersji PeCetowej, to nadal jest dobrą grą.

Bohaterem jest znany i lubiany Skate, który skacze coraz to wyżej i wyżej po różnorakich platformach, które zmieniają się co 100. Sterujemy tutaj oczywiście za pomocą żyroskopu- czym mocniejsze wychylenie, tym skoczymy wyżej. Na szczęście, można także zmienić sterowanie na dotykowe, w którym z boków ekranu pojawiają się 2 strzałki, którymi kontrolujemy rozgrywkę. Trzeba uważać, bo mimo, że możemy spać poniżej widzianej przez nas linii, to w pewnym momencie kończą się nam platformy. Podczas rozgrywki zbieramy monety, które później możemy wydać na różne ulepszenia czy ubrania. Szkoda, że nie dodano oryginalnych dźwięków, ponieważ gra z pewnością dostałaby uroku. Grafika za to jest świetna, mimo, ze jedynie wzorowana na oryginalnym Icy Tower. Gra dla każdego, nie tylko dla fanów.

Link: Icy Tower 2

5. AveBMX Mobile[bezpłatne]

Z tego co się orientuję, AveBMX to jeden z największych polskich portali internetowych o tematyce BMX’ów. Oprócz informacji nt. tego sportu, strona oferuje także sklep internetowy. Rozrosło się im to na tyle, że postanowili zrobić wersję na smartfony. Cytując za opisem z Google Play “Dzięki aplikacji AveBmx Mobile możesz przeglądać produkty dostępne w sklepie internetowym AveBmx.pl, sprawdzać dostępne opcje, śledzić bieżące newsy, obliczać długość szprych do wybranych piast i obręczy oraz wyszukiwać produkty!”. Aplikacja jest schludna i szybka. Największym mankamentem jest brak możliwości wykonania z jej poziomu zakupów, jestem jednak przekonany, że i na to przyjdzie czas.

Link: AveBMX Mobile

6. Harry Potter Różdżka[bezpłatne]

Nie jest to może najbardziej wyszukana aplikacja, ale i czasem i takie małe rzeczy potrafią sprawić przyjemność. Fanów młodocianego czarodzieja z pewnością nie brakuje, dlatego możliwość pobawienia się różdżką z pewnością znajdzie kilku zwolenników. Aplikacja jest bardzo prosta- możemy wybrać różdżkę oraz tło, a czaru rzucamy, ruszając telefonem w odpowiednio stronę. Dostępne są 4 czary, które przypisane są do 4 kierunków: prawo, lewo, góra oraz dół. Bajer dla fanów, mało użyteczny, ale wyróżniający się w zalewie mieczy świetlnych czy blasterów.

Link: Harry Potter Różdżka

7. Fort Conquer[bezpłatne]

Defender to jedna z ciekawszych gier, jakie kiedykolwiek powstały na Androida. Zespół Droidhen zorientował się, że w podobnej konwencji sprawdzają się najlepiej, dlatego przygotował dla nas kolejną, bardzo fajną grę strategiczną. Tym razem jesteśmy zarządcami zamku, z którego wychodzą różne potwory. Sami decydujemy jakiego i w którym miejscu wypuścić potwora. Mogą one iść w paru liniach. Naszym zadaniem jest zniszczyć wrogi zamek który znajduje się na drugim końcu planszy.

Zadanie nie łatwe, ponieważ przeciwnik także posiada własną armię. Po każdej wygranej dostajemy pieniądze, które wydajemy na liczne ulepszenie. Kolejnym smaczkiem jest możliwość mutowania stworów. W połączeniu z świetną grafiką i dobrym udźwiękowieniem, dostajemy produkcję która z pewnością wciągnie was na wiele godzin, jeżeli tylko byliście fanami poprzednich produkcji Droidhen.

Link: Fort Conquer

GoClever wkracza na rynek smartfonów

Wcześniejszy wpis

Jak to działa? – procesor II część

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Cykle