0

Witajcie, zapraszam was na pierwszy artykuł z cyklu “Piątek z EA“, w którym (jak sama nazwa wskazuje) co piątek będziecie mieli okazję przeczytać recenzję jednej z gier EA dostępnych w AppStore i Google Play. Gry są udostępniane do testowania przez EA Mobile Polska.

Tematem dzisiejszego artykułu jest najnowsza odsłona jednej z najpopularniejszych i najlepszych gier sportowych, czyli FIFA 13. Dla osób, które jeszcze nie wiedzą o czym jest seria gier FIFA (o ile tacy jeszcze istnieją) wspomnę, że FIFA to seria gier sportowych o tematyce piłki nożnej, które produkuje właśnie Electronic Arts.

Co nowego spotka nas w najnowszej odsłonie FIFY? Standardowo gracze otrzymają możliwość zagrania w jednej z 30 lig, przy użyciu 500 zespołów i 15 tysięcy piłkarzy. Mecze będą rozgrywane na 32 różnych stadionach, które znamy z przekazów telewizyjnych. Co więcej, czołowi gracze piłki nożnej (np. Messi czy Ronaldo) zostali wyposażeni w unikalny dla każdej postaci zestaw zagrań, który sprawia, że tak jak w realnym świecie, ci graczę są po prostu lepsi.

W grze dotychczas były dostępne głównie dwa tryby: Quick Match (mecz towarzyski) oraz Tournament (turniej). W Quick Match jak sama nazwa wskazuje rozgrywamy mecz towarzystki, wcielając się w jedną z dwóch wybranych przez nas drużyn. Turniej to rozegranie wielu meczy w mistrzostwach, których stan w najnowszej wersji gry są zapisywane na naszym koncie iCloud, więc możemy rozgrywać te same mistrzostwa na iPhone/iPodzie i iPadzie (np. na wykładach grać na iPhone, a w domu kontynuować na iPadzie).

[nggallery id=363]

Powyższe zmiany to jednak nic, bo w końcu został wprowadzony tryb multiplayer, dzięki czemu możecie grać z innymi graczami przez Internet. Z tego co wiem to brak trybu multiplayer to największa bolączka poprzednich wersji gier FIFA.
Tryb multiplayer działa bez zarzutu, dzięki czemu bez żadnych problemów możemy rozegrać mecz z kolegą czy zupełnie nieznanym graczem z różnych zakątków świata. Żeby jeszcze ubarwnić nam rozgrywkę w grze został wprowadzony tzw. ranking online, dzięki któremu możemy zobaczyć kto wygrał najwięcej meczów na świecie i kto (teoretycznie) jest najlepszym graczem. Co może być lepszego od rywalizacji i chęci bycia najlepszym?

FIFA 13 jest obecnie dostępna na platformę iOS. Użytkownicy iPhone 3GS+ oraz wszystkich iPadów mogą za jedyne 7,49$, czyli około 24 złote nabyć tę grę na swoje telefony/tablety. Niestety, gra nie jest jeszcze dostępna na platformę Android.

Podsumowując: nigdy nie byłem fanem gier piłkarskich (może dlatego, że nie umiałem je wgrać), więc do testowania FIFY podchodziłem z dystansem. Pomimo pobrania jej na mojego iPhone’a nie włączałem jej aż do nudnej jazdy autobusem w korku ulicznym. Ku mojemu zdziwieniu sterowanie było prostsze niż na konsoli (dla mnie to plus) przez co mogłem pograć bez większych problemów w smartfonowy odpowiednik wersji na konsole i krótko mówiąc – gra mi się spodobała. Oprawa graficzna, prostota sterowania oraz świetne komentarze komentatorów sprawiają, że człowiek wczuwa się w grę, przez co staje się ona dużo ciekawsza.

To by było na tyle. Zapraszam do czytania kolejnej części artyk…… wait a minute?

Ahh… prawie zapomniałem. EA Mobile Polska udostępnił nam dwa kody do gry FIFA 13, dzięki którym będziecie mogli zupełnie za darmo pobrać grę z AppStore. Jak je zdobyć? To proste, wystarczy, że napiszesz na email arkadiusz.stankiewicz@mobileworld24.pl odpowiedź na pytanie “Dlaczego to właśnie do Ciebie powinien trafić kod?” oraz polubić na Facebooku fanpage naszej strony. Proszę o zamieszczanie emailu kontaktowego wraz z odpowiedzią na pytanie (ułatwi to kontakt ze zwycięzcą). Lista zwyciężców zostanie ogłoszona w następnym artykule z cyklu “Piątek z EA“, który pojawi się w piątek 9 listopada (kto wie, może i za tydzień będą kody do rozdania). Powodzenia!

Huawei Ascend G300 z ICS

Wcześniejszy wpis

Huawei Ascend P1

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android