0

11 bit studios zadebiutowało na mobilnym rynku Anomaly Warzone Earth. Tytuł pozwolił temu niewielkiemu warszawskiemu studiu na wybicie się z tłumu i zaistnienia w nowej branży. Pierwszy krok już uczynili, jednak przed twórcami stoi trudne zadanie, gdyż muszą sprostać oczekiwaniom fanów i zachować równie dobry poziom. Przed podobnym wyzwaniem w ostatnim czasie stali ludzie z Rovio Mobile przy okazji premiery Bad Piggies. Czy Polacy podołali zadaniu? Przekonacie się czytając poniższą recenzje.

Funky Smugglers to gra, która zdecydowanie odbiega zarówno stylistyką jak i samym pomysłem na rozgrywkę od wcześniejszych projektów 11 bit studios.  Akcja dzieje się na lotnisku gdzie działamy przy bramkach rentgenowskich. Jak to bywa na tego typu obiektach musimy pozbawić przemytników przeróżnych niebezpiecznych rzeczy, tutaj tak właściwie zaczyna się cała zabawa. Zbierając przedmioty dostajemy punkty, lecz by nasza zdobycz była większa wykonujemy kombosy. Mnożnik załączy się wówczas gdy zbieramy kilka rzeczy, tutaj także ważna jest szybkość, gdyż mamy tylko kilka sekund na zwinięcie kolejnego elementu. Jednak nie jest tak prosto jak wygląda to na pierwszy rzut oka, gdyż musimy lawirować pomiędzy „dobrymi” przedmiotami, które oznaczone są na zielono. Nieraz w szczególności na późniejszych odprawach zostajemy zmuszeni do wykonywania karkołomnych akcji. Z pomocą przychodzą nam różne power upy, który każdy na swój sposób urozmaica rozgrywkę – możemy między innymi spowolnić czas, użyć magnes. By zakończyć dany poziom, należy odprawić z góry ustaloną liczbę pasażerów. Dodatkowo z każdym kolejnym odprawionym samolotem dostajemy bonus w postaci mnożnika wszystkich zdobytych punktów. Twórcy także pomyśleli o odpowiednich misjach oraz osiągnięciach. Tych pierwszych jest całe zatrzęsienie i początkowo niemal przy każdej potyczce wykonujemy ich kilka, później stają się trudniejsze, jednak i tak warto je wykonywać, gdyż za nie otrzymujemy specjalne monety, za które z kolei możemy kupić w sklepie przeróżne dodatki. Począwszy od nowych skinów dla naszych pasażerów skończywszy na dodatkowym życiu czy czasowym mnożniku punktów. W sklepie można monety kupić za prawdziwe pieniądze,  lecz na szczęście zostało to w taki sposób przemyślane by nie faworyzowało graczy z mniej zasobnym portfelem.

Od strony oprawy audiowizualnej mamy ciekawą mieszankę. Połączenie płaskiego ręcznie rysowanego tła z delikatnie trójwymiarowymi postaciami, co sumarycznie powinno się gryźć, jednak nie tutaj. Oba aspekty łączy jeden element, który nadaje smak całej produkcji – mianowicie klimat lat siedemdziesiątych, który dodaje rozgrywce odpowiedniego wyrazu. Całość jest zachowana w lekko humorystycznej, kreskówkowej kresce, a oprawa muzyczna jest jedna z ciekawszych jakich miałem okazję usłyszeć w urządzeniach przenośnych, choć tutaj brakuje mi odrobinę większej różnorodności utworów.  Do tego dochodzi aspekt społecznościowy, który umożliwia toczenie bitew. Te są odgórnie ustalone przez twórców i trwają z reguły kilka dni. Przy rozpoczęciu rozgrywki gdy takie starcie się zaczyna wybieramy stronę po której się opowiadamy i normalnie gramy, gdy zakończymy potyczkę na planszy wyników nasze punkty  przeliczane są na zdobycz dla  całego naszego teamu. Szkoda, że twórcy nie rozwinęli tej myśli i nie pozwolili na rywalizację on-line lub chociaż np. w wersjach na tablety nie umożliwiono nam potyczki równoległej na podzielonym ekranie.  Na koniec jedynie wspomnę, że produkcja ta jest dostępna zarówno na iOS jak i Androida w polskiej wersji językowej.

Reasumując Funky Smugglers to ciekawa gra, która zapewni nam świetną zabawę w przerwie w pracy w drodze do szkoły. Na dłuższą metę może jednak znudzić, lecz na krótkie partyjki zdecydowanie się nadaje i zapewni nam masę frajdy. Wylewający się z ekranu dotykowego klimat lat siedemdziesiątych dodatkowo wprawi Was w świetny humor. Z całą pewnością mogę stwierdzić, że 11 bit studio sprostało trudnemu zadaniu stworzenia równie dobrego tytuł jak ten debiutancki i w przeciągu kilku najbliższych miesięcy spora grupa użytkowników smartfonów i tabletów będzie zagrywać się Funky Smugglers. Produkcję możecie znaleźć zarówno w Apple App Store jak i Google Play za symboliczne 3 zł.

Angry Birds Star Wars- mamy zwiastun z rozgrywką

Wcześniejszy wpis

NFS Most Wanted już w Google Play!

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Komentarze

Komentowanie zablokowane.

Więcej w Android - Gry