4

Właśnie skończyła się prezentacja Apple na której mieli pokazać TYLKO iPada mini, mała prezentacja okazała się większą prezentacja niż ta, na której zaprezentowali iPhone i iPody. Dlaczego? Na tej Apple odświeżyło większość swoich urządzeń oraz wprowadzili dwa nowe:

MacBook’a Pro 13″ z Retiną w podstawowej konfiguracji z  intel i5  2.5 GHz, 8 GB RAM oraz dyskiem SSD o pojemności 128 GB, Intel HD Graphics 4000. Jest to konfiguracja która jest dostępna od 1699$.

Mac’a Mini tutaj tak naprawdę niewiele się zmieniło, poza nowym, szybszym Wifi itp.

iMac’i są chyba największym zaskoczeniem tego eventu, kompletnie nowy design grubość samego “monitora” na krawędzi to tylko 5mm, przez co wygląda fenomenalnie, połączona matryca z szybą oraz dysk którego Apple nazywa Fusion Drive. W skrócie jest to połączenie dysku HDD z SSD i dynamicznym dobieraniem plików których najczęściej używamy aby to właśnie one się uruchamiały i pracowały szybciej. Procesor który zamontowany jest w Macu to Intel i5 lub i7, 8 GB RAM oraz aż do 3 TB dysku + 128 GB SSD przy opcji iMac 21″ cena to 1299$, przy 27″ 1699$.

iPad 4th generacji W tym wypadku są to zmiany kosmetyczne które obejmują procesor zmieniony na A6X, który jest 2x szybszy i wydajniejszy od poprzednika, złącze Lightning oraz troszkę nowszy moduł Wifi i LTE. Ot takie drobne zmiany. Ceny oczywiście się nie zmieniły.

No i na sam koniec oczekiwany przez wszystkich iPad Mini, jak sama nazwa wskazuje jest to oczywiście mniejsza wersja iPada, mniejsza czyli ma ekran o przekątnej 7,9″ o rozdzielczości 1024×768 czyli niestety to nie jest retina, ku mojemu rozczarowaniu! Dwu rdzeniowy chip Apple A5 oraz 1gb Ram. Jak widać parametry nie powalają  ale dzięki temu ze będzie tańszy od starszego brata będzie mógł trafić do większej ilości osób. Główna zaletą tego urządzenia na pewno jest waga i rozmiar, wspomniane 7,9″ waży 300gram i jest zamknięte w obudowie o grubości 7,2mm.

To tyle, niestety nie pokazano nic co byłoby związane z oprogramowaniem np iTunes 11 czy iOs 6,0,1 lub 6,1.

Nokia Lumia 510 oficjalnie!

Wcześniejszy wpis

iPad 4 generacji zaprezentowany!

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w iOS