0

Samsung Galaxy S3 to obecnie najpopularniejszy model telefonu z Androidem, wobec czego nie dziwi fakt pojawiających się co jakiś czas porównań modeli innych producentów z tym właśnie smartfonem. W szranki z flagowym modelem Samsunga tym razem stanął model innego koreańskiego producenta, LG Optimus G. Porównanie dotyczyło baterii, a w zasadzie jej czasu działania na obydwóch modelach. Dla przypomnienia obydwa modele są wyposażone w ogniwo o pojemności 2100 mAh.

Testy przeprowadzone przez Korea Herald pokazują jasno, że mimo iż bateria w obydwóch modelach ma taką samą pojemność, to jednak zwycięzcą tego porównania bez wątpliwości jest LG Optimus G. Według koreańskiego źródła Optimus G pozwala na 15,8 godziny połączeń głosowych, podczas gdy wynik SGS3 oscyluje w granicach 9,5 godziny. Dodatkowo Optimus G może nagrywać i odtwarzać filmy odpowiednio przez 3,8 i 7,9 godz, natomiast w przypadku SGS3 czasy te wynoszą 2,8 i 7,3 godz. Test został przeprowadzony przy połączeniu telefonów z tą samą siecią GSM, oraz przy zmniejszonej jasności wyświetlaczy do 50%.

Jak widać pojemność baterii to jedno, a samo zapotrzebowanie na energię to druga sprawa. Trzeba przyznać, że różnica w osiąganych czasach jest dość znaczna co może świadczyć o energooszczędności układu Snapdragon S4 zastosowanego w LG Optimus G w stosunku do Exynosa z Samsunga Galaxy S3.

 

Źródło: pocketnow.com

Microsoft Surface “hitem” sprzedażowym

Wcześniejszy wpis

Nowy high-end od HTC

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Inne