Znamy ceny tabletów od Microsoftu

Wraz z premierą Windows Phone 8, Microsoft postanowił wypuścić na rynek trzy tablety własnej produkcji, oparte o ten system. Urządzeniami tymi są tablety z serii Surface, które będą różniły się między sobą specyfikacją no i oczywiście ceną. Dzięki małemu „przeciekowi” znamy już cenę którą przyjdzie nam zapłacić za te urządzenia.

I tak za model wyposażony w 32 GB pamięci wewnętrznej i bez dołączonej klawiatury przyjdzie nam zapłacić 499$, za ten sam model tylko z  dołączoną klawiaturą trzeba będzie dopłacić równowartość 100$, czyli w sumie 599$. Jeżeli zdecydujemy się na model z 64 GB pamięci wewnętrznej, który standardowo jest wyposażony w klawiaturę to trzeba będzie wysupłać z kieszeni kolejne 100$, czyli w sumie zapłacimy za niego 699$. Niestety w dalszym ciągu nie jest znana cena modelu Surface Pro, który w odróżnieniu od poprzedników będzie opierał się na systemie Windows Phone 8, a nie na Windows RT.

Dla przypomnienia dodam, że Microsoft Surface to 10.1 calowe tablety o rozdzielczości 1366 x 768, wyposażone w 4 rdzeniowy układ Nvidia Tegra 3. Dodatkowo urządzenia posiadają 2 porty USB, slot na kartę SD, oraz wyjście microHDMI.

Trzeba przyznać, że Microsoft w odróżnieniu od Google nie chce wypuszczać na rynek dobrych, ale jednocześnie tanich produktów. Ceny na tym poziomie sprowadzają tablety Microsoftu niemalże do pułapu cenowego produktów Apple, które jak wiadomo do najtańszych nie należą. Problem jednak w tym, że o ile za Apple stoi rzesza wiernych fanów, która napędzi odpowiednio sprzedaż, o tyle w przypadku Microsoftu sprawa wygląda zgoła inaczej. Jeżeli więc ktoś z Was „ostrzył sobie zęby” na nowe tablety od Microsoftu, to prawdopodobnie musi się przygotować na wydanie minimum 2 000 zł za podstawowy model. Jacyś chętni?

 

Źródło: pocketnow.com

More Stories
Weekendowy przegląd gier i aplikacji [24.10]