0

W ostatnim  czasie tematem numer jeden w branży mobilnej stał się LG Nexus wraz z jego zbliżającą się premierą. Nie ma czemu się dziwić, gdyż urządzenia z linii Nexus zawsze cieszyły się dużą popularnością ze strony osób zainteresowanych gadżetami mobilnymi. Jednakże gdy wszystkie niemal oczy są skierowane na LG Nexusa w tym samym czasie Asus po cichu przygotowuje się do zaprezentowania swojego smartfona Padfone 2.

Asus Padfone 2 to telefon który jednocześnie może spełniać rolę trzech urządzeń, smartfona, tabletu, oraz netbooka. Mimo, że może brzmieć to nieco pokrętnie, tak na prawdę idea jest całkiem prosta. Padfone 2 ma być normalnym smartfonem gotowym do działania, a w razie potrzeby będziemy mogli go wpiąć w specjalny tablet, który w rzeczywistości będzie tylko wyświetlaczem i stworzyć w ten sposób w pełni działające urządzenie. Dodatkowo jeżeli do tak stworzonego tabletu podepniemy klawiaturę, zamienimy go na pełnoprawnego netbooka.  Specyfikacja Padfone’a 2 robi dobre wrażenie i pozwala mieć nadzieję  na całkiem wydajny sprzęt, o ile Asus przyłoży się do optymalizacji.

Specyfikacja:

  • 4 rdzeniowy procesor Snapdragon S4 Pro z taktowaniem 1,5 GHz
  • 4,7 calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli
  • 13 MPx aparat
  • bateria o pojemności 2140 mAh

Stacja dokująca w postaci tabletu ma zaś posiadać własną, trzy razy pojemniejszą baterię oraz 10.1 calowy wyświetlacz również w rozdzielczości HD.

Premiera Asusa Padfone’a 2 została zaplanowana za tydzień, ale już dziś za sprawą poniższego wideo możecie się przekonać jak wygląda i co najważniejsze jak prezentuje się w działaniu to urządzenie. Osobiście muszę przyznać, że zarówno sama idea tego telefonu jak i jego specyfikacja techniczna oraz to co przedstawia filmik wywarło na mnie na tyle pozytywne wrażenie, że zastanawiam się czy Asus Padfone 2 nie stanie się takim cichym czarnym koniem tego roku. Jak dla mnie świetne urządzenie. A co Wy myślicie na jego temat?

P.S Asus Padfone 2 na filmiku prezentowany jest od 1.40 min.

NFS Most Wanted niebawem na Androidzie i iOS

Wcześniejszy wpis

LG Nexus zrecenzowany przez białoruską stronę

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android