0

Nie da się zaprzeczyć, że informacje dotyczące kolejnego Nexusa są w tej chwili jednymi z bardziej “gorących” tematów w branży mobilnej. Zresztą jeżeli popatrzeć wstecz, to każdej premierze kolejnych urządzeń z tej serii towarzyszyło duże zainteresowanie opinii publicznej. Jak wiemy tym razem za produkcją nowego Nexusa stoi LG, czyli kolejny po Samsungu koreański producent. Pytanie jakie zadaje sobie teraz większość osób zainteresowanych tym tematem, to kiedy Nowy LG Nexus ujrzy światło dzienne?

Jeżeli wierzyć doniesieniom podawanym przez francuską gazetę Le Figaro to najnowsze urządzenie będące “owocem” współpracy Google i LG pojawi się na rynku już 29 października. Wersję tą zdaje się potwierdzać również inny serwis CNET, który za datę pojawienia się nowego Nexusa również typuje końcówkę października. Co prawda informacje te nie zostały oficjalnie potwierdzone przez żadnego z przedstawicieli Google czy LG, ale mając na uwadze zbliżającą się konferencję D: Dive Into Mobile, która ma się odbyć właśnie 29 października to powyższy scenariusz wydaje się całkiem prawdopodobny. Tym bardziej, że już wcześniej konferencje te były wykorzystywane do ogłaszania choćby nowych wersji Androida.

LG Nexus to kolejny już smartfon z wyprodukowany przez Google w współpracy z jednym z czołowych producentów mobilnych. Wcześniej firma z Mountain View współpracowała z takimi producentami jak HTC, Samsung, Asus, a teraz kolej przyszła na LG. Dodatkowo wydaje się, że LG Nexus to jeden z najgorzej strzeżonych modeli z tej serii, bowiem jego zdjęcia jak i specyfikacja wyciekły do sieci na kilka tygodni przed oficjalną premierą. Jest to pierwszy tego typu przypadek, wcześniejsze modele z tej serii były skrzętnie ukrywane przed opinia publiczną, a ich specyfikację i zdjęcia poznawaliśmy dopiero najwcześniej na kilka dni przed oficjalną prezentacją.

Specyfikacja LG Nexus (LG E960):

  • 4 rdzeniowy procesor Snapdragon S4 Pro o taktowaniu 1,5 GHz
  • 2 GB pamięci RAM
  • 8 GB pamięci wewnętrznej
  • 8 MPx aparat fotograficzny
  • 4,7 calowy wyświetlacz (1280 x 768)
  • Android 4.1.2 (ale możliwe, że do dnia premiery otrzyma aktualizację do 4.2)

 

[nggallery id=351]

 

Źródło: Android and Me

“First Look” nowej Nokii Lumia 810

Wcześniejszy wpis

HTC rezygnuje z produkcji tabletów

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android