0

Witajcie! Wracam z urlopu i od razu zaczynam z grubej rury- podczas mojej nieobecności premierę miała nowa wersja rozwojowa systemu Tizen który to jak pamiętacie wykluł się z myśli połączenia upadającego Meego i Bada OS (A jeżeli nie wiedzieliście to już wiecie). Jak widać na materiale który udostępnie poniżej sam system wygląda jak zlepek Androidowego TouchWiz i Bady (Ikonki i temu podobne) jednak nie oznacza to iż system wygląda źle – wręcz przeciwnie, pamiętacie początki Androida czy Windows Mobile? Samsung pokazał się z tej samej strony co Mozilla z Firefox OS- nowy system nie musi być brzydki i nie musi wymagać dodatkowych nakładek użytkownika.
Co dodano do systemu? Oto lista zmian:
– Wsparcie dla HTML5 wzbogacone m.in. o obsługę napisów dla plików wideo, nowych tagów keygen i details;

– API dla stanu baterii oraz orientacji ekranu;
– Dodano, oparte na WebKit2, środowisko uruchamiania aplikacji sieciowych, które wspiera multiprocessing (pracę na procesorach wielordzeniowych);
– Nowe API dla wymiany plików, powiadomień i zarządzania energią.
– Aktualizacja frameworku odpowiadającego za interfejs graficzny oraz narzędzia dla deweloperów;

 

Sam system chodzi szybciej- jest bardziej stabilny, jednak od strony interface wiele się nie zmieniło. Mam nadzieję że sam system nie powtórzy losu samego Meego (oczywiście pod patronatem Nokii, bo jak wiemy pod szyldem Jolla szykuje się całkiem niezłe cacko…) i że wybije się z marginesu i osiądzie na samym szczycie wraz z iOs, Windows Phone czy Androidem.

Czy podoba się wam ten system?

Źródło: xda-developers

Huawei Ascend G300

Wcześniejszy wpis

Pierwsza reklama HTC 8X ujrzała światło dzienne

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Tizen