0

Qualcomm to jeden z bardziej znanych producentów układów dla urządzeń mobilnych. Już wkrótce jednak może być on jeszcze bardziej popularny za sprawą ich najnowszego układu Snapdragona S4 z układem graficznym Adreno 320. Jest to czterordzeniowy układ wyprodukowany w technologi 28 nm o taktowaniu 1,5 GHz, w którym użytkownicy będą mogli wyłączać poszczególne rdzenie w celu oszczędności energii.

Tyle jeżeli chodzi o stronę techniczną, czas powiedzieć o co tyle krzyku. Otóż tydzień temu Qualcomm opublikował wyniki testu przeprowadzonego w popularnym benchmarku GLBenchmark 2,5, który jednoznacznie pokazuje o ile bardziej ich najnowszy Snapdragon wyprzedza chipy obecnie stosowane w smartfonach. Największą niespodziankę wywołały w tym teście wyniki Tegry 3, która wypadła 3 razy gorzej od wspomnianego Snapdragona S4. Trzeba tu jednak uczciwie wspomnieć o tym, że Tegra 3 ma już prawie rok, a więc jej gorsze wyniki nie powinny nikogo specjalnie dziwić.

Pierwszym telefonem który będzie wyposażony w ten układ ma być LG Optimus G i muszę przyznać, że jeżeli tylko cała reszta “zagra” tak jak powinna to być może końcówka roku będzie należała właśnie do LG. Jeżeli ktoś jest mimo wszystko sceptycznie nastawiony do najnowszego układu od Qualcomma, bądź samego LG Optimusa G to odsyłam na stronę Anandtech, gdzie chłopaki mieli okazję wykonać kilka bardziej popularnych benchmarków najnowszego modelu od LG.

 

Źródło: Android and Me

Bad Piggies, nowa produkcja Rovio, wylądowała w Sklepie Play

Wcześniejszy wpis

W iPhonie 5 nie uniknięto kilku wad

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android