205

Witajcie, w tym poradniku pokażę wam jak wgrać do waszych smartfonów Galaxy S3 najnowszą odsłonę Androida 4.1.1, czyli Jelly Bean. Dziś (24 września 2012r.) Samsung udostępnił aktualizacje w Polsce i tylko w Polsce. Możemy czuć się zaszczyceni 🙂

Standardowo, jak przy każdym moim poradniku zamieszczam informację: Wgrywasz soft na własną odpowiedzialność. Zawsze istnieje minimalna szansa na uszkodzenie telefonu, ale jeśli wszystko będziesz robić wg. poniższych kroków to na 99,9% nie stanie się nic złego.

Istnieją dwie metody instalacji tego Androida, a mianowicie przez program KIES i żeby zaktualizować Androida należy po prostu włączyć program, kliknąć “Sprawdź aktualizacje” i reszta robi się sama. Mimo wszystko jest to metoda mniej bezpieczna niż wgrywanie drugim sposobem ze względu na to, że KIES lubi się zawieszać, a zawieszenie może skutkować wizytą telefonu w serwisie. Dodatkowo jeśli macie telefon od operatora (Orange, Play, Plus, T-mobile czy każdy inny) to nie wykryje wam aktualizacji i pewnie będziecie mogli zaktualizować telefon za jakiś miesiąc/dwa (a może i więcej, to zależy od operatora).

Drugą metodą jest wgrywanie przez ODINa. ODIN to serwisowy program opracowany przez firmę Samsung. Metodą z ODINem wgrasz Jelly Bean na każdy Galaxy S3 (i9300), nie ważne czy ze sklepu detalicznego, czy od operatora. Jest to metoda moim zdaniem bardzo bezpieczna, bo program nie zawiera żadnych “wodotrysków” przez co jest bardzo stabilny!

Pliki potrzbne do instalacji przez ODINa:

Na początek musimy pobrać sterowniki:
Windows 7 64 bit (http://www.mediafire.com/?3dh4d6up72me9re)
lub
Windows 7 32bit (http://www.mediafire.com/?f866o86oxxx84a9)

Jeśli już pobraliście i zainstalowaliście sterowniki to pozostało wam tylko pobranie programu Odin i rom Jelly Bean.
Odin (http://www.mediafire.com/download.php?vc7jg5uz5tvcoi1)
Rom Jelly Bean (http://www.hotfile.com/dl/173577508/3316be3/I9300XXDLIB_I9300OXFDLI1_XEO.zip.html)

Instrukcja instalacji przez ODINa:

1. Wypakowujemy i uruchamiamy Odina. Wygląda on tak:


2. Rozpakowujemy pobrany rom.
3. Przechodzimy do trybu download telefonu. Wyłączamy telefon i przytrzymujemy przyciski Głośność- , home i włącznik telefonu jednocześnie. Następnie pojawi nam się ekran, który wprowadza w tryb Download bądź resetuje telefon. Naciskamy przycisk Głośność+ i wchodzimy dzięki temu w Download mode, który rozpoznajemy po napisie Downloading… (przykład na zdjęciu poniżej)


4. W programie Odin jako PDA zaznaczmy wypakowany z romu plik o rozszerzeniu .tar lub .tar.md5.

Uwaga! NIE WOLNO zaznaczać re-partition, phone EFS clear oraz phone Bootloader Update. Zaznaczone ma być tylko Auto Reboot i F.Reset Time.

5. Podłączamy telefon (wprowadzony w tryb download) do komputera za pomocą kabla USB i przystępujemy do najważniejszej części, czyli wgrania romu. Zalecane jest wyłączenie programu KIES przed rozpoczęciem wgrywania.
6. Naciskamy start i czekamy. Odin rozpocznie wgrywanie romu i telefon możemy odłączyć gdy się sam zrestartuje i uruchomi Androida. Odłączenie telefonu w trakcie flashowania może zakończyć się jego uszkodzeniem.

Jakiekolwiek pytania proszę zamieszczać w komentarzu, postaram się na nie odpowiedzieć.

Jelly Bean dla Samsunga Galaxy S3 oficjalnie w Polsce!

Wcześniejszy wpis

Samsung prezentuje listę aktualizowanych urządzeń do Jelly Bean

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android