6

Witajcie, dziś przedstawię wam bardzo prosty sposób na zrootowanie waszego telefonu Sony Xperia S. Root powinien działać zarówno na Gingerbread jak i Ice Cream Sandwich jednak musicie mieć odblokowany bootloader. Poradnik “Jak odblokować bootloader” mojego autorstwa możecie znaleźć KLIKAJĄC TUTAJ. Ok, jeśli macie już odblokowany bootloader to znaczy, że możecie rootować wasz telefon podążając instrukcją, która znajduje się poniżej.

Może jeszcze przypomnę wszystkim co to jest root. Root to najprościej mówiąc uzyskanie całkowitego dostępu do modyfikacji telefonu. Dzięki tej kontroli możemy modyfikować pliki systemowe oraz używać aplikacji wymagających root’a. Większość ciekawych i przydatnych aplikacji (np. Titanium Backup, AdFree [aplikacja do blokowania reklam]) wymaga root’a.

Zanim jednak zaczniemy rootowanie to już tradycyjnie muszę przypomnieć, że każdą modyfikację przeprowadzasz na własną odpowiedzialność i tylko ty odpowiadasz za ewentualne szkody wyrządzone przez poniższy poradnik. Jeśli będziesz postępować według poradnika krok po kroku to szanse na uszkodzenie telefonu są bliskie zeru, ale zawsze istnieje cień szansy na uszkodzenie.

Instrukcja:
1. Naładuj baterię telefonu do pełna (teoretycznie wystarczyłoby 20%, ale ja dla pewności zawsze ładuję baterię do pełna)
2. Podłącz kabel USB do komputera
3. Pobierz plik, który znajduje się TUTAJ i rozpakuj go. Powinien się pojawić plik o końcówce .img
4. Jeśli nie macie plików, którymi odblokowywaliście bootloader to pobierzcie je klikając TUTAJ
5. Wrzucamy plik .img do folderu fastboot (jeśli go nie macie to musicie rozpakować paczkę, którą podałem w poprzednim kroku)
6. Trzymamy wciśnięty klawisz SHIFT, klikamy PPM na tle tego folderu
7. Klikamy “Otwórz okno poleceń” (w WIN7/Vista, jeśli macie XP to musicie otworzyć okno poleceń i otworzyć w nim folder fastboot)
8. Wyłączamy telefon. Na wyłączonym telefonie trzymamy wciśnięty Klawisz głośniej, podłączamy w tym momencie telefon do kabla USB. Telefon powinien się połączyć w trybie FASTBOOT (na telefonie powinna świecić się niebieska dioda LED).
9. W oknie poleceń wpisujemy fastboot flash system NAZWA_PLIKU.img (NAZWA_PLIKU to plik wypakowany z archwium w punkcie trzecim).
10. Po restarcie wasz telefon powinien być zrootowany. Jeśli tak się nie stało to na 99% nie macie zainstalowanych sterowników lub źle przepisaliście komendę z poprzedniego punktu.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania to proszę je zamieścić w komentarzu. Powodzenia!

iPhone 5+klej+chodnik = ?

Wcześniejszy wpis

Etui dla iPhone’a – XtremeMac

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android