Etui dla iPhone’a – Slice 3

1

Testowaliśmy już dla Was w ostatnim czasie etui dla ludzi lubiących retro, dla tych którzy muszą się wyróżniać spośród tłumu od innych posiadaczy telefonu od Apple. Dziś jednak recenzujemy case, który jest niemal przeciwieństwem wszystkiego co do tej pory miałem w swoich redaktorskich rękach.  Slice 3 jest to etui dla ludzi, dla których pakowanie swojego ulubionego telefonu do plastikowego opakowania jest ostatecznością i wolą takiego zabiegu unikać. Na szczęście jest na to rada, którą proponuje firma Pinlo. Wypuściła ona na rynek serię etui oznaczoną jako Slice 3. Czy faktycznie case  sprosta Waszym wymaganiom przekonacie się czytając poniższą recenzję, ale myślę już teraz że jest to całkiem dobra droga.

Już na samym początku po otwarciu opakowania mamy bardzo dobre pozytywne zaskoczenie, gdyż prócz samego etui w zestawie znajdziemy pełen komplet akcesoriów, które są niezbędne niemal w przy każdym telefonie dotykowym, a niestety producenci smartfonów nie raczą nas z reguły takimi dodatkami. Mianowicie w pudełku znajdziecie ściereczkę z mikrofibry dzięki której szybko i bezproblemowo wyczyścicie swój telefon, a drugim elementem zestawu jest folia chroniąca ekran co jest miłym dodatkiem i zapewne wielu wówczas przekona się do założenia jej. Dlaczego na wstępie pisałem że Slice 3 to case, dla ludzi którzy wolą unikać etui? Z dwóch powodów, Slice 3 jest naprawdę bardzo cienkie i lekkie. Wykonany jest z plastiku, który nie ma żadnej chropowatej powierzchni co może być swego rodzaju mankamentem, gdyż telefon nieco gorzej „trzyma” się dłoni i zauważalnie łatwiej wyślizguje się z ręki, choć nie jest tak źle jakby mogło się zdawać na początku. Trzymając w ręce iPhone’a z założonym etui trudno jest wyczuć owy dodatek, gdyż jest on naprawdę cieniutki. Dodatkowo dla tych którzy nie chcą się specjalnie rzucać w oczy jest on półprzeźroczysty, dzięki czemu nie „bije” po oczach z daleka jaskrawymi kolorami, jest stonowany. W serii tej znajdziemy w sumie kilkanaście różnych kolorów, w tym zupełnie przezroczystą wersję, która po założeniu na smartfona jest praktycznie nie dostrzegalna. Samo etui tak jak wspomniałem na początku jest w całości wykonane z plastiku, który jest grubości jedynie 0,35 mm. Case w ogóle nie zachodzi na front iPhone’a, co może dawać poczucie, że zaraz gadżet spadnie z naszego telefonu, jest  jednak to uczucie jak najbardziej złudne, gdyż Slice 3 dolega do samego urządzenia bardzo dokładnie i całość bardzo dobrze chroni nasz telefon. Wszystkie otwory, które okalają poszczególne klawisze i wyjścia są bardzo dokładnie wycięte, przez to przesunięcie czy jakiekolwiek zsunięcie etui nie wchodzi w rachubę.

[nggallery id=293]

Reasumując  propozycja firmy Pinlo jest ciekawą alternatywą dla tych, którzy nie chcą wychylać się specjalnie z tłumu. Jest ono mało widoczne, w szczególności w wersji całkowicie przeźroczystej. Mimo niewielkiej grubości bardzo dobrze powinno  chronić nasz telefon przed uszkodzeniami mechanicznymi, gdyż plastik mimo giętkości i niewielkiej grubości wydaje się odporny na bliskie spotkania trzeciego stopnia z ziemia czy innym twardym elementem.  Jedynym większym mankamentem całości jest mało chropowata, niemal  zupełnie gładka struktura samego case’a przez co telefon leży odrobinę mniej pewnie w dłoni, lecz nie powinno to szczególnie utrudniać funkcjonowania całego urządzenia. Za Slice 3 od firmy Pinlo przyjdzie nam zapłacić niecałe 80 zł, co jest kwotą całkiem wysoką, lecz w przypadku iPhone’a i akcesoriów do nich to na rynku trudno znaleźć coś taniego i oryginalnego w swoim wykonaniu.