3

Witajcie, dziś przedstawię wam jak w bardzo prosty sposób odblokować bootloader w smartfonie Sony Xperia S. Jest to rzecz wymagana do zrootowania telefonu, którego procedurę przedstawię już w następnym poradniku.

Na początek kilka informacji! Każdą modyfikację wykonujecie na własną odpowiedzialność i nikt prócz was samych nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody wyrządzone w trakcie odblokowywania bootloadera. Druga sprawa: odblokowanie bootloadera spowoduje następujące niedogodności, których nie da się uniknąć, a mianowicie:
1. Udostępnianie lokalizacji w oryginalnej aplikacji do sms nie będzie działać.
2. “Lubię” w aplikacji Walkman również nie będzie działać.
3. Ta procedura usunie folder /data z Twojego telefonu, więc stracicie wszystkie swoje dane i ustawienia. Pamięć wewnętrzna (multimedia, muzyka , filmy itp.) nie zostanie skasowana. Klucze DRM zostaną permamentnie (na zawsze) usunięte.
4. Możliwa jest utrata gwarancji (jednak jest to kwestia sporna gdyż Sony oficjalnie stworzył możliwość odblokwania bootloadera, więc raczej jest to znikoma szansa).

Jeśli jesteście na to gotowi to przystępujemy do oficjalnej drogi odblokowania Xperii S. Proszę wykonywać poniższą instrukcję krok po kroku:
1. spisujemy gdzieś numer IMEI naszego telefonu. Żeby go sprawdzić dzwonimi pod numer *#06# i spisujemy tylko cyfry bez myślników.
2. Pobieramy plik fastboot wraz ze sterownikami USB z linku http://j.mp/xps_fastboot_pkg .
3. Podłączamy kabel USB do komputera (najlepiej bezpośrednio, bez żadnych rozgałęziaczy, hubów itp.). Telefon ma być jeszcze nie podłączony.
4. Wyłączamy telefon (musi być naładowany na conajmniej 90%). Na wyłączonym telefonie trzymamy wciśnięty Klawisz głośniej, podłączamy w tym momencie telefon do kabla USB. Telefon powinien się połączyć w trybie FASTBOOT, a Windows zacząć instalować sterowniki. Rozpakuj poprzednio pobrane sterowniki i wskaż ścieżkę docelową dla sterowników znajdujących się w folderze usb_driver.
5. Gdy sterowniki się zainstalują odłączamy kabel i włączamy telefon.
6. Wchodzimy na stronę http://unlockbootloader.sonymobile.com/
7. Na dole klikamy Start Unlocking the Bootloader (rozpocznik odblokowanie bootloadera)
8. Przewijamy ponownie na sam dół i klikamy Continue (kontynuuj)
9. Klikamy “Yes, I’m sure” (tak, jestem pewien)
10. Akceptujemy warunki
11. W polu Name wpisujemy nasze imię i nazwisko, w IMEI nasze poprzednio spisane IMEI oraz nasz adres email w polu e-mail. Klikamy Submit.
12. Powinien pojawić się wygenerowany dla waszego IMEI kod odblokowujący. MUSICIE GO SPISAĆ BARDZO DOKŁADNIE.
13. Rozpakowujemy fastboot_with_Android_USB_file.rar i otwieramy folder fastboot.
14. Trzymamy wciśnięty klawisz SHIFT, klikamy PPM na tle tego folderu.
15. Klikamy “Otwórz okno poleceń” (w WIN7/Vista, jeśli macie XP to musicie otworzyć okno poleceń i otworzyć w nim folder fastboot).
16. Podłączamy telefon w trybie fastboot (patrz punkt 4.) .
17. W oknie poleceń wpisujemy fastboot.exe -i 0x0fce getvar version (spacja po .exe oraz -i).
18. Jeśli na ekranie wróci do wasz jakaś cyfra to powinno to być 0,5 (oznacza ona, że telefon jest prawidłowo podłączony do komputera).
19. Jeśli wartość wynosiła 0,5 to wpisujemy fastboot.exe -i 0x0fce oem unlock 0xKLUCZ (w miejscu KLUCZ wpisujemy kod spisany ze strony Sony’ego).
20. Jeśli wszystko dobrze poszło to możecie się cieszyc odblokowanym telefonem.

Mając odblokowany bootloader możemy bezproblemowo zrootować nasz telefon (poradnik pojawi się w najbliższym czasie) oraz mamy większą swobodę w modyfikowaniu naszego telefonu (wgrywanie custom romów, modów itp.).

Kolejna parodia Lumii

Wcześniejszy wpis

Nexus 7 jest dostępny w przedsprzedaży w Polsce!

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android