7

Witajcie, w tym poradniku pokażę wam jak wgrać do waszych smartfonów Galaxy S3 najnowszą odsłonę Androida 4.1.1, czyli Jelly Bean. Na początek kilka ważnych informacji. Jelly Bean dla S3 nie został jeszcze oficjalnie udostępniony i wgrywany w tym poradniku Android to “wyciek” z serwerów Samsunga. Mimo to jest to już dziesiąta wersja testowa, która nosi miano Release Candidate, więc 99,9% rzeczy działa. Według wielu użytkowników, dziesiąta wersja Androida Jelly Bean dla Galaxy S3 przynosi niesamowitą płynność działania urządzenia.

Oficjalna aktualizacja została przewidziana na październik, więc bez problemu będziecie mogli zaktualizować swój smartfon na tym wycieku przez KIES czy aktualizacje OTA.

Mimo wszystko istnieje (teoretycznie) możliwość uszkodzenia telefonu, więc wszystko wykonujesz na własną odpowiedzialność. W razie uszkodzenia telefonu, serwis powinien bez problemu naprawić telefon gdyż wyciek z ich serwerów jest traktowany jako oryginalne oprogramowanie i nie powoduje zwiększenia licznika flashowań.

Jeśli nadal jesteście zainteresowani wgrywaniem Jelly Bean to zapraszam do poniższej części poradnika.


Na początek musimy pobrać sterowniki:
Windows 7 64 bit (http://www.mediafire.com/?3dh4d6up72me9re)
lub
Windows 7 32bit (http://www.mediafire.com/?f866o86oxxx84a9)

Jeśli już pobraliście i zainstalowaliście sterowniki to pozostało wam tylko pobranie programu Odin i rom Jelly Bean.
Odin (http://www.mediafire.com/download.php?vc7jg5uz5tvcoi1)
Rom Jelly Bean (http://hotfile.com/dl/171074167/63a492b/I9300XXDLI4_I9300OXADLI4_I9300XXDLI4_BTU.zip.html)

Instrukcja instalacji:
1. Wypakowujemy i uruchamiamy Odina. Wygląda on tak:2. Rozpakowujemy pobrany rom.
3. Przechodzimy do trybu download telefonu. Wyłączamy telefon i przytrzymujemy przyciski Głośność- , home i włącznik telefonu jednocześnie. Następnie pojawi nam się ekran, który wprowadza w tryb Download bądź resetuje telefon. Naciskamy przycisk Głośność+ i wchodzimy dzięki temu w Download mode, który rozpoznajemy po napisie Downloading… (przykład na zdjęciu poniżej)


4. W programie Odin jako PDA zaznaczmy wypakowany z romu plik o rozszerzeniu .tar lub .tar.md5.

Uwaga! NIE WOLNO ZAZNACZAĆ re-partition, phone EFS clear oraz phone Bootloader Update. Zaznaczone ma być tylko Auto Reboot i F.Reset Time.

5. Podłączamy telefon (wprowadzony w tryb download) do komputera za pomocą kabla USB i przystępujemy do najważniejszej części, czyli wgrania romu. Zalecane jest wyłączenie programu KIES przed rozpoczęciem wgrywania.
6. Naciskamy start i czekamy. Odin rozpocznie wgrywanie romu i telefon możemy odłączyć gdy się sam zrestartuje i uruchomi Androida. Odłączenie telefonu w trakcie flashowania może zakończyć się jego uszkodzeniem.

Jakiekolwiek pytania proszę zamieszczać w komentarzu, postaram się na nie odpowiedzieć.

Odświeżony Prince of Persia Classic ląduje na Androidzie

Wcześniejszy wpis

Etui dla iPada – Maroo

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android