Nokia- nowe życie, nowe szanse…

Jeszcze nie dawno Nokia brnęła w długach a jej wkład na rynku leciał na łeb na szyję, dziś- czyżby szala się zmieniła?
Nokia pod opieką Microsoftu wydała dwie dobrze akceptowane linie telefonów- Lumia, oparta o Windows Phone 7.5 i 8 oraz Asha- Oparta o odświeżonego Symbiana S40.
Obie marki sprzedają się świetnie i model 800 wraz z 900-tką stał się ikoną Mody w USA gdyż ujrzeć ją możemy choćby w paru teledyskach zawsze w białym kolorku.
Nokie zawładnęły rynkiem mobilnego Windowsa, stały się obiektem pożądania wielu osób a na rynku Chińskim czy Indyjskim model 610 stał się symbolem perfekcji Smartfonów wyprzedzając nawet model Apple- co jest dość dziwne.
Ashe były modelami dla osób które albo nie chcą smartfonów albo ich na nie nie stać, pozwalają na dostęp do poczty E-Mail, do Facebooka, Twittera, Google+, Youtube czy do pełnego dostępu internetowego- a wszystko w fiuczer-fonach będących następcami Low-Endów.

Nastał czas na zmiany, nowe Nokie, Nowy rynek, Nowe możliwości- tak reklamuje się Microsoft wraz z Finami prezentując modele 820 i 920 pracujące pod kontrolą Windows Phone 8.
920 stała się nowym priorytetem, nowym symbolem perfekcji wprowadzając masę rzeczy których nie ma nawet w iPhonach- Technologia Pure View i PureMotion HD+, Ładowanie indukcyjne poprzez Wi-Fi czy komunikacja między urządzeniowa NFC.
Nokia pokazała również że nie uczestniczy w wojnie na najwięcej Ramu i wiele Rdzeni dając procesor Snapdragon S4 oparty o dwa jądra wsparte taktowaniem 1.4ghz ze wsparciem 1Gb pamięci operacyjnej Ram pozwalając na bardzo płynną pracę przy zachowaniu dobrego czasu pracy na Baterii.
Czym są nowe Lumie- są one pokazem tego iż dobra marka która odbiła się od dna idzie w dobrym kierunku, zachowując piękny wygląd który podtrzymują- niczym Apple iPhone oraz dodając coraz więcej możliwości.
Nowe cele firmy- jak powiedział sam Bill Gates na prezentacji Nokii, zachowują się nie w produkcji jak największej ilości nowych telefonów a w produkcji 2,3,4 dobrych słuchawek których cena będzie adekwatna dla każdego oraz rozwijanie oprogramowania, dodawania wielu funkcji i możliwości które są nie do uzyskania na platformie Google czy Apple.

Jaki jest mój werdykt i jak oceniam “Nową Nokie” odrodzoną przez Microsoft?
Po pierwsze, mają wielkie szanse gdyż jest to marka która dobrze rzecz ujmując upadła ale znalazła się osoba która postanowiła finansować dalszy rozwój co teraz niesie same korzyści- Co na to Samsung i HTC?
Nic, te dwie największe marki zostały zmiecione z rynku Windows Phone, bo kto kupujący teraz telefon oparty o nowego Windowsa patrzy na telefony innych marek jak Nokia?
Nokia ma wiele gier, wiele programów które nie trafią nigdzie indziej niż na Lumie, mają cudowną nawigację i parę innych pozycji które ułatwią życie i są dostępne tylko na modelach Nokii.
Czy kupiłbym Nokie?
Tak, po wielu latach gdy przekląłem tą markę mam dużą ochotę powrócić do niej, i zakupić model Lumia 800 lub 900.
Wsparcie- a raczej jego brak dla 1 serii Lumii?
Non-sens jak stwierdził szef Microsoftu telefony które nie uzyskają aktualizacji do Windows Phone 8 będą dalej rozwijane przez Marki je produkujące, tak więc Nokia nie porzuci realnie swoich pierwszych Nokii, ona będzie dawała im nadal aktualizacje i wsparcie chociaż iż zostaniemy oficjalnie na Windows Phone 7.8.
A nie oficjalnie?
Dobrze chyba znacie pozycję XDA i definicję słowa brak aktualizacji- nie istnieje, bo gdy Użytkownicy Omnii dowiedzieli się że nie dostaną Windowsa Mobile 6.5 polecieli po nowe modele? Nie, szybko udało wgrać się nowy system w stare słuchawki.
Gdy użytkownicy HD2 dowiedzieli się że nie dostaną Windows Phone 7 popłakali się?
Nie a premierę Windows Phone Tango obejrzeliśmy właśnie prawie miesiąc przed oficjalną premierą właśnie na tych słuchawkach.
Czy możemy spodziewać się Windows Phone 8 na przykład na flagowej 900-tce?
Tak, na pewno ktoś odważy się zportować ten system na słabsze komórki a nawet na HTC HD2 więc czy warto zakupić Lumie i czekać na nowe?

Według mnie tak, a co wy sądzicie na ten temat?

More Stories
Znamy europejską cenę LG G3 S/Beat. Drogo…