0

Wyświetlacze Super AMOLED HD to obecnie najnowocześniejsze ekrany jakie produkowane są przez koreańskiego producenta do zastosowań mobilnych. Nie oznacza to jednak, że osiada on na laurach i nie szuka nowych rozwiązań technologicznych mających zapewnić mu przewagę nad konkurencją.

W lipcu bieżącego roku pojawiała się informacja, że Samsung prowadzi pracę nad wyświetlaczami OLED, które mają zwiększyć zagęszczenie pikseli nawet do 350 ppi. Dziś natomiast świat obiegła wiadomość, że inżynierowie Samsunga mocno pracują nad nową technologią wyświetlaczy ClorOLED. Według niej, Samsung opracowuje 5,8 calowy wyświetlacz, który do regularnej produkcji miałby już trafić w przyszłym roku. Co jest wyjątkowego w nowej technologii? Przede wszystkim zmiany dotyczą ilości subpikseli przypadających na jeden piksel. Według pojawiających się informacji w ClorOLEDach  ma być aż 16 subpikseli, co ma znacząco poprawić ostrość obrazu oraz wpłynąć pozytywnie na spektrum możliwych do wyświetlenia barw.

Pytanie jednak brzmi dlaczego Samsung opracowuje tą technologię dla wyświetlaczy 5,8 cala? Taki rozmiar jest za duży, aby stosować go w smartfonach. Przynajmniej wydaje się być za duży na tą chwilę. No cóż, na wyjaśnienie tej zagadki będziemy musieli jeszcze poczekać.

 

Źródło: pocketnow.com

Prawdopodobny wygląd iPhone 5 został opatnetowany przez… chińskiego producenta.

Wcześniejszy wpis

Amazon wprowadza nowe modele tabletów

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Inne